Brytyjski urząd regulujący rynek środków masowego przekazu wszczął kolejne trzy postępowania w sprawie programów nadawanych przez rosyjską telewizję RT.

RT, dawniej Russia Today, to eksportowa anglojęzyczna telewizja rosyjska, produkująca także programy w innych językach. W USA działalność RT poddana została szeregowi obostrzeń ale także w Wielkiej Brytanii rosyjska telewizja znalazła się na cenzurowanym.

Jak podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti, brytyjski urząd regulujący rynek środków masowego przekazu Ofcom wszczął postępowania w sprawie programów nadawanych przez RT. Brytyjscy urzędnicy 4 maja wzięli pod lupę dwa wydania programu informacyjnego rosyjskiej telewizji, a od 20 kwietnia wszczęto postępowanie w sprawie programu publicystycznego CrossTalk.

RIA Nowosti, że to nie pierwsze postępowania Ofcom dotyczące telewizji RT. Wcześniej jego urzędnicy rozpoczęli działania w przypadku siedmiu programów nadanych przez rosyjską telewizję co oznacza, że RT jest obecnie podmiotem dziesięciu postępowań. Wątpliwości dotyczą bezstronności programów informacyjnych nadawanych przez RT.

Jeszcze w marcu niektórzy brytyjscy parlamentarzyści zażądali nałożenia na RT najdalej idących sankcji, aż do pozbawienia licencji, jeśli potwierdzi się odpowiedzialność rosyjskich organów państwowych za próbę otrucia byłego agenta GRU Siergiej Skripala. Już wówczas rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Maria Zacharowa oświadczyła, że jeśli władze Wielkiej Brytanii „zamkną RT” brytyjskie media nie będą mogły pracować w Rosji.

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz