Ograniczenia związane ze zwalczaniem koronawirusa mogą być konieczne „co najmniej przez większość roku” – orzekli eksperci doradzający brytyjskiemu rządowi w związku z pandemią COVID-19.

Jak podało w piątek Sky News, grupa doradców rządu Wielkiej Brytanii ws. pandemii (Scientific Advisory Group for Emergencies, SAGE) wydała w poniedziałek raport, z którego wynika, że brytyjskie społeczeństwo „przynajmniej przez większość roku” będzie zmuszone do akceptacji różnych ograniczeń jego aktywności.

W dokumencie uznano, że takie formy izolacji jak dystansowanie społeczne [social distancing – red.] czy zamykanie szkół w celu zapobiegania epidemii będzie konieczne długookresowo. „Uzgodniono, że polityka polegająca na naprzemiennym stosowaniu mniej lub bardziej rygorystycznych środków dystansowania społecznego może być skuteczna w utrzymywaniu liczby przypadków wymagających intensywnej terapii na poziomie nie przekraczającym wydolności [służby zdrowia]” – napisano w raporcie dodając, że trzeba będzie utrzymać te środki co najmniej przez większość roku, z czego co najmniej pół roku zajęłyby ostrzejsze ograniczenia.

Decyzje o wzmacnianiu i poluzowaniu ograniczeń podejmowano by na poziomie krajów i regionów Wielkiej Brytanii. Najbardziej rygorystyczne zasady miałyby obowiązywać w Londynie, gdzie choroba jest najbardziej rozpowszechniona.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wpływ podejmowanych działań byłby odczuwalny przez oddziały intensywnej terapii po 2-3 tygodniach.

W dokumencie podkreślono konieczność postępowania społeczeństwa zgodnie z zarządzeniami władz, w przeciwnym razie liczba przypadków krytycznych choroby miałaby rosnąć do wielkości „przytłaczających”.

Wnioski doradców rządu są sprzeczne z czwartkową wypowiedzią premiera Borisa Johnsona, który wyraził nadzieję, że liczba zachorowań zacznie spadać za 12 tygodni. „Jest to możliwe, ale po prostu nie mogę tego powiedzieć na pewno” – twierdził Johnson.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: The Guardian: Epidemia koronawirusa może potrwać do wiosny 2021 roku. Hospitalizowanych może być 7,9 mln Brytyjczyków

Kresy.pl / Sky News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz