Belgijscy urzędnicy zakazali nocnego parkowania ze względu na imigrantów

Jeden z dużych parkingów dla na istotnej drodze w Belgii został okresowo zamknięty przez lokalne władze, ze względu na zagrożenie jakie stwarzali tam nielegalni imigranci.

Władze lokalne zadecydowały o przedłużeniu zakazu nocnego postoju na parkingu Bettincourt niedaleko belgijskiego miasta Liege, podaje branżowy portal transportowy 40ton.net. Parking znajduje się przy trasie ekspresowej E40 na kierunku Bruksela. Stał się miejscem koczowania dużych grup nielegalnych imigrantów. Po licznych incydentach związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa kierowców władze lokalne zadecydowały w maju o zakazie nocnego parkowania dla pojazdów o wadze powyżej 3,5 tony. To właśnie ciężarówki przyciągają intruzów, którzy często wykorzystują je do podróżowania „na gapę”. Tymczasowe zamknięcie parkingu dla ciężarówek miało skłonić imigrantów do zmiany miejsca pobytu.

Parking koło Liege miał być całkowicie otwarty dla ciężarówek 16 czerwca. Jednak władze lokalne zadecydowały o przedłużeniu obostrzeń. Samochody ciężarowe nadal nie będą mogły zatrzymywać się na nim w godzinach od 20 wieczorem do 7 rano. Zakaz będzie trwał przez kolejny miesiąc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ciężarówki, szczególnie tiry często bywają obiektem zainteresowania nielegalnych imigrantów, którzy ukrywają się w ich naczepach by przemieszczać się między poszczególnymi państwami. Bardzo wiele tego typu niebezpiecznych sytuacji ma miejsce przy wjeździe do tunelu pod Kanałem La Manche niedaleko francuskiego miasta Calais, gdzie gromadzą się migranci pragnący dotrzeć do Wielkiej Brytanii. Ale do podobnych incydentów dochodzi również w Belgii. W maju dwóch Polaków zostało zranionych nożami po tym gdy próbowali odpędzić od ciężarówki imigrantów wdzierających się na naczepę.

40ton.net/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz