Lider Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) będącej stałym koalicjantem partii Angeli Merkel – CDU, postawił kanclerz ultimatum w sprawie polityki migracyjnej.

Lider bawarskiej CSU Horst Seehofer od dawna kontestował politykę „otwartych drzwi” jaką wobec zalewu nielegalnych imigrantów wdrożyła kanclerz Angela Merkel. Seehofer sprawuje obecnie funkcję ministra spraw wewnętrznych. Według dziennika „Bild” i agencji informacyjnej DPA lider SCU miał postawić kanclerz ultimatum w sprawie polityki migracyjnej.

Seehofer dał Merkel dwa tygodnie na wypracowane koncepcji przezwyciężenie kryzysu wywołanego przez przyjazd mas imigrantów. Lider CSU oczekuje, że już na najbliższym szczycie Unii Europejskiej niemiecka kanclerz osiągnie porozumienia w sprawie zaostrzenia polityki migracyjnej z przywódcami pozostałych państw członkowskich. W przeciwnym razie jego resort wstrzyma wpuszczanie na terytorium Niemiec kolejnych przybyszów ubiegających się o azyl i rozpocznie deportacje tych, którzy zarejestrowali się wcześniej w innym państwie UE.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Najbliższy szczyt Unii Europejskiej odbędzie się 28-29 czerwca, ale Merkel chce działać także poprzez dwustronne porozumienia z innymi państwami. Seehofer żąda jednak by to właśnie szczyt UE „wreszcie podjął decyzje, które będą uwzględniać obciążenia Niemiec w polityce migracyjnej oraz zagwarantują skuteczną ochronę zewnętrznych granic UE, sprawiedliwy rozdział osób z prawem pobytu (między kraje unijne), a także szybkie wydalanie z kraju osób bez takiego prawa”.

Czytaj także: Syryjski imigrant z dwiema żonami: dziękuję mamo Merkel!

tvn24.pl/ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz