Brak porozumienia między USA a Chinami w sprawie handlu. Władze tego drugiego państwa zadecydowały się wzmocnić swoją odpowiedź na cła nałożone wcześniej przez Waszyngton na chińskie towary.

Władze Chin zadecydowały o nałożeniu ceł w wysokości 25% na 659 produktów importowanych do tego kraju z USA, o czym w piątek poinformowała agencja informacyjna Xinhua. Łączna wartość importu z USA objętego nowymi taryfami celnymi to 34 mld dolarów. Wśród nich oclone zostaną samochody i produkty rolne. Cła zaczną obowiązywać w przyszłym miesiącu. „Chiny nie chcą wojny handlowej, ale w obliczu krótkowzrocznych działań USA, które szkodzą innym, nie mają innego wyjścia, jak silny odwet” – tłumaczy chińskie Ministerstwo Handlu.

Nowe cła nałożone na amerykańskie produkty mają być odpowiedzią Pekinu na niedawną deklarację Donalda Trumpa o kolejne cła na towary z Chin. Nowym amerykańskim cłem importowym ma zostać obłożone ponad 800 chińskich produktów których import jest warty 50 mld dolarów. Amerykanie nałożyli na nie opłatę wwozową w wysokości 25% wartości.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pierwsze cła władze USA wprowadziły na niektóre chińską stal i aluminium w marcu. Pekin szybko zareagował wprowadzeniem pierwszych ceł odwetowych. Cła przeciw Chinom są tylko częścią protekcyjnej polityki ekonomicznej prowadzonej przez Donalda Trumpa. Wprowadziła ona także bariery celne wobec towarów z Unii Europejskiej, Kanady i Meksyku.

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz