Według sondażu SW Research dla portalu gazety „Rzeczpospolita” tylko mniejszość Polaków życzy Andrzejowi Dudzie by został prezydentem na drugą kadencję.

Według zamówionego przez redakcję rp.pl sondażu tylko 33,9% respondentów chciało aby Andrzej Duda był prezydentem przez dwie kadencje. Większa grupa, bo 43,9% pytanych stwierdziło, że nie chciałoby aby Duda rządził kolejne pięć lat po 2020 roku. Az 22,2% badanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi na pytanie „Czy chciałbyś aby Andrzej Duda był prezydentem przez dwie kadencje?”.

Obecny prezydent miał wyraźnie więcej przeciwników wśród osób w wyższym wykształceniem (47% przeciwników drugiej kadencji Dudy) i wśród mężczyzn (45% przeciwników). Częściej niż średnio przeciw kontynuacji prezydentury Dudy wypowiadali się także mieszkańcy miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (51%).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wyraźne były także różnice wśród różnych grup wiekowych. O ile wśród najmłodszej grupy respondentów tylko 38% z nich było przeciw drugiej kadencji obecnego prezydenta, to wśród badanych powyżej 50 roku życia ponad połowa bo 52% chciała, aby Duda przestał być prezydentem już za dwa lata.

Czytaj także: Prezydent Duda: Ustawa 447 nie martwi mnie szczególnie

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz