Partia Viktora Orbána wyraziła oficjalne poparcie dla stanowiska włoskiego ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego w sprawie statków przywożących nielegalnych imigrantów z Libii.

Po objęciu stanowiska ministra spraw wewnętrznych, szef prawicowej partii Liga Matteo Salvini natychmiast zablokował możliwość wysadzania we włoskich portach nielegalnych imigrantów, zabieranych spod wybrzeża Libii przez statki zagranicznych organizacji pozarządowych. Salvini był za to krytykowany przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona i innych polityków francuskich.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Stanowisko włoskiego ministra spraw wewnętrznych zdecydowanie poparła węgierska partia rządząca Fidesz. „Organizacje asystujące nielegalnej imigracji, ściągając masy imigrantów ekonomicznych do Europy, wdrażają plan Sorosa” – napisano w oficjalnym oświadczeniu partii. „Te organizację chcą zmienić Europę w kraj imigrantów” – uważają węgierscy politycy, podkreślając, że podejmując imigrantów u samych wybrzeży Afryki i zwożąc ich do Europy organizacje te łamią prawo europejskie i państwa narodowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Fidesz ostrzegł także, że „miliony [ludzi] więcej oczekują, że dotrą do Europy z Afryki przy pomocy statków Sorosa i sieci Sorosa […] To musi być powstrzymane, granice Europy muszą być chronione”.

Czytaj także: Zmienimy z Orbanem reguły gry w UE

thehungaryjournal.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz