Węgry ogłosiły, że otwierają granicę dla obywateli Rosji, którzy przyjęli szczepionkę przeciwko SARS CoV-2.

Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó ogłosił na Facebooku, że jego państwo otwiera granicę dla turystów z Rosji dysponujących świadectwem zaszczepienia przeciw koronawirusowi SARS CoV-2.

„Węgry zawsze były popularnym wśród Rosjan kierunkiem [turystycznym] i fakt, że zaszczepieni rosyjscy turyści mogą znów odwiedzić Węgry znacznie pomoże sektorowi [turystycznemu]” – motywował decyzję swojego rządu Szijjártó. Podkreślił on w poniedziałek, że węgierski sektor turystyczny został poważnie poszkodowany na skutek pandemii koronawirusa. Zgodnie z decyzją węgierskiego rządu zaszczepieni Rosjanie mogą przybywać nad Dunaj i Cisę od wtorku.

Do tej pory, by dostać się na Węgry Rosjanie musieli przedstawiać dwa teksty na obecność koronawirusa przeprowadzone w odstępie 48 godzin lub odbyć na ich terytorium dwutygodniową kwarantannę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przytaczający jego słowa portal Hungary Today podkreśla, że taki ruch rządu Orbána jest odpowiedzią na decyzję władz Rosji. Rozpoczęła ona bowiem wydawanie wiz turystycznych i biznesowych dla obywateli Węgier. Generalnie granice Rosji są obecnie zamknięte dla obywateli państw Unii Europejskiej.

Czytaj także: Szijjártó: Węgry nie uważają Rosji za zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa

hungarytoday.hu/ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz