Zastępca ambasadora Wielkiej Brytanii na Węgrzech, Steven Dick zmarł na skutek zarażania się koronawirusem. Węgry odnotowują szybki wzrost zakażeń.

37-letni brytyjski dyplomata zmarł ze wtorek. Jak podał portal Hungarry Today był dziesiątą ofiarą śmiertelną koronawirusa COVID-19 na Węgrzech. O śmierci zastępcy poinformował ambasador Wielkiej Brytanii w Budapeszcie Ian Lindsay. Chwalił on profesjonalizm zmarłego. Dick pełnił służbę dyplomatyczną w Budapeszcie od października zeszłego roku. Środki masowego przekazu nie ujawniły czy Dick miał przewlekłe choroby towarzyszące, które czynią przebieg zakażenia koronawirusem znacznie niebezpieczniejszym.

W czwartek zakażonych koronawirusem było na Węgrzech 261 osób. 10 osób zmarło na skutek wywoływanej przez wirusa choroby. 28 osób wyleczono, a 100 pozostaje objętych kwarantanną. Węgierskie władze zaprzestały jednak podawania danych o zachorowaniach z podziałem na regiony administracyjne, co tłumaczą koniecznością przestrzegania poufności danych osobowych. Dynamika zakażeń wzrasta.

Zamknięto już uczelnie i szkoły choć węgierski rząd nie zdecydował się jeszcze na wprowadzenie generalnej kwarantanny. Jednak część przedsiębiorstw samodzielnie podejmuje decyzję o wstrzymaniu produkcji. Od poniedziałku zamknięto wielkie zakłady motoryzacyjne. Poważny problem mają operujące z Węgier linie lotnicze WizzAir. Węgierski przewoźnik musiał uziemić 85 proc. swoich samolotów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Nie wszystkie granice Węgier są zamknięte. Częściowy ruch – dla osób dojeżdżających do pracy utrzymano na granicy węgiersko-rumuńskiej. Na Węgrzech pracuje wielu etnicznych Madziarów z Rumunii.

hungarytoday.com/abouthungary.hu/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz