Słowacka policja zatrzymała w czwartek osoby podejrzane o bezpośredni związek z głośnym zabójstwem dziennikarza Jana Kuciaka i jego narzeczonej. – podały słowackie media powołując się na źródła w policji.

Fakt dokonania zatrzymań potwierdził na Facebooku prawnik rodziny Kuciaka Daniel Lipsic. „Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych policja zatrzymała podejrzanych o morderstwo z premedytacją Jana Kuciaka i Martiny Kušnirowej” – napisał Lipsic. Prawnik potwierdził agencji Reuters, że informacja pochodzi od prokuratorów prowadzących sprawę.

Portal Aktuality.sk, w którym pracował Kuciak, podał, że zatrzymano 8 osób, w tym mieszkańców miejscowości Kolarove Tomaša S. i Miroslava M. Pierwszy z nich ma być byłym policjantem z wydziału śledczego. Trwają przeszukania w domach zatrzymanych – na ulicach Kolarovego dziennikarze odnotowali obecność samochodów z oznaczeniami jednostki specjalnej policji NAKA.

Słowacka policja odmówiła podania bliższych szczegółów na temat prowadzonych w dniu dzisiejszym działań w związku z tym, że są one cały czas w toku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jan Kuciak i Martina Kušnirova zostali znalezieni martwi rankiem 26 lutego br. w miejscowości Veľká Mača, znajdującej się kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Bratysławy. Oboje zginęli od strzałów z bliskiej odległości – zdaniem prokuratorów prowadzących tę sprawę było to morderstwo na zlecenie. Kuciak piszący do portalu Aktuality.sk, był przedstawicielem niewielkiej grupy dziennikarzy śledczych na Słowacji. Zajmował się przede wszystkim funduszami europejskimi, interesami na styku polityki i biznesu oraz aktywnością włoskiej mafii w kraju naszych południowych sąsiadów. Jego śmierć wstrząsnęła opinią publiczną na Słowacji i wywołała największe od upadku komunizmu demonstracje społeczne, pod presją których w marcu doszło do rekonstrukcji rządu i odejścia ze stanowiska premiera Roberta Fico.

Kresy.pl / Aktuality.sk / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz