Włoska policja aresztowała 20-letniego Nigeryjczyka, który rzucił się na jednego z funkcjonariuszy z tasakiem w ręku.

O spawie poinformował 3 kwietnia portal Milanotoday.it. Do zdarzenia doszło w 80-tysięcznym mieście w Lombardii, Busto Arsizio. Czarnoskóry młody mężczyzna pojawił się na miejscowej stacji kolejowej i zaczął wygrażać przechodniom i pasażerom wysiadającym z jednego z pociągów pokaźnych rozmiarów tasakiem i młotkiem. Ubrany był w strój przypominający wojskowy uniform.

Na sytuację zareagowała obsługa pociągu, która stwierdziwszy agresywne zachowanie czarnoskórego mężczyzny wezwała funkcjonariuszy policji. W tym czasie agresor zaczął uciekać, biegnąc w poprzek linii kolejowej. Dzięki temu, że w pościg za nim ruszyły dwa patrole policji, napastnika udało się schwytać. Nie obyło się bez problemów. Po otoczeniu murzyna funkcjonariusze wezwali go do poddania się, ten jednak ruszył z tasakiem przeciw jednemu z nich. Policjant sprawnie obezwładnił napastnika nie odnosząc obrażeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zatrzymanego przewieziono na miejscowy komisariat gdzie na podstawie odcisków palców potwierdzono jego tożsamość. Agresorem okazał się 20-letni Nigeryjczyk, który przybył do Włoch nielegalnie dwa lata temu. Następnie otrzymał od władz zezwolenie na pobyt na terytorium Włoch „ze względów humanitarnych”. Oprócz tasaka i młotka, miał przy sobie także atrapę broni oraz jeszcze jeden nóż. Jak się okazało strój i broń uzyskał włamując się do jednego ze sklepów. Nigeryjczyk trafił do aresztu podejrzany o stawianie oporu funkcjonariuszom, grożenie bronią i jej posiadanie.

Czytaj także: Niemcy: rośnie liczba ataków na chrześcijan dokonanych przez imigrantów

milanotoday.it/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz