Włoska policja aresztowała 20-letniego Nigeryjczyka, który rzucił się na jednego z funkcjonariuszy z tasakiem w ręku.

O spawie poinformował 3 kwietnia portal Milanotoday.it. Do zdarzenia doszło w 80-tysięcznym mieście w Lombardii, Busto Arsizio. Czarnoskóry młody mężczyzna pojawił się na miejscowej stacji kolejowej i zaczął wygrażać przechodniom i pasażerom wysiadającym z jednego z pociągów pokaźnych rozmiarów tasakiem i młotkiem. Ubrany był w strój przypominający wojskowy uniform.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na sytuację zareagowała obsługa pociągu, która stwierdziwszy agresywne zachowanie czarnoskórego mężczyzny wezwała funkcjonariuszy policji. W tym czasie agresor zaczął uciekać, biegnąc w poprzek linii kolejowej. Dzięki temu, że w pościg za nim ruszyły dwa patrole policji, napastnika udało się schwytać. Nie obyło się bez problemów. Po otoczeniu murzyna funkcjonariusze wezwali go do poddania się, ten jednak ruszył z tasakiem przeciw jednemu z nich. Policjant sprawnie obezwładnił napastnika nie odnosząc obrażeń.

Zatrzymanego przewieziono na miejscowy komisariat gdzie na podstawie odcisków palców potwierdzono jego tożsamość. Agresorem okazał się 20-letni Nigeryjczyk, który przybył do Włoch nielegalnie dwa lata temu. Następnie otrzymał od władz zezwolenie na pobyt na terytorium Włoch „ze względów humanitarnych”. Oprócz tasaka i młotka, miał przy sobie także atrapę broni oraz jeszcze jeden nóż. Jak się okazało strój i broń uzyskał włamując się do jednego ze sklepów. Nigeryjczyk trafił do aresztu podejrzany o stawianie oporu funkcjonariuszom, grożenie bronią i jej posiadanie.

Czytaj także: Niemcy: rośnie liczba ataków na chrześcijan dokonanych przez imigrantów

milanotoday.it/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz