Niemiecka policja poinformowała, że w 2017 roku doszło do niemal 100 aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie

Dane dotyczące ataków na chrześcijan podała Federalna Policja Kryminalna (BKA). Cytując statystyki gazety z grupy mediowej Funke, wskazują, że pośród zarejestrowanych przez policję przestępstw wymierzonych w chrześcijan z powodu wiary jest jedno domniemane morderstwo, dziewięć obrażeń ciała i jedno podpalenie. Do morderstwa doszło w kwietniu w bawarskiej miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee. Jest ono obecnie przedmiotem postępowania przed sądem.

Niemal jedna czwarta przestępstw to ataki na kościoły lub symbole chrześcijańskie. Przynajmniej 14 czynów karalnych zostało popełnionych pomiędzy migrantami.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy: za wzrost przestępczości odpowiadają imigranci

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere wystosował apel o umożliwienie policji federalnej zajęcia się każdą z tych spraw osobno.

Z kolei politycy bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej(CSU) komentując doniesienia mediów o atakach na chrześcijan, podkreślali, że dane są alarmujące. Zaznaczyli, że integracja imigrantów musi oznaczać bezwarunkowy szacunek dla chrześcijańskich wartości kulturowych obecnych w Niemczech.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply