Niemiecka policja poinformowała, że w 2017 roku doszło do niemal 100 aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan, kościoły lub symbole chrześcijańskie

Dane dotyczące ataków na chrześcijan podała Federalna Policja Kryminalna (BKA). Cytując statystyki gazety z grupy mediowej Funke, wskazują, że pośród zarejestrowanych przez policję przestępstw wymierzonych w chrześcijan z powodu wiary jest jedno domniemane morderstwo, dziewięć obrażeń ciała i jedno podpalenie. Do morderstwa doszło w kwietniu w bawarskiej miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee. Jest ono obecnie przedmiotem postępowania przed sądem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Niemal jedna czwarta przestępstw to ataki na kościoły lub symbole chrześcijańskie. Przynajmniej 14 czynów karalnych zostało popełnionych pomiędzy migrantami.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy: za wzrost przestępczości odpowiadają imigranci

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere wystosował apel o umożliwienie policji federalnej zajęcia się każdą z tych spraw osobno.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z kolei politycy bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej(CSU) komentując doniesienia mediów o atakach na chrześcijan, podkreślali, że dane są alarmujące. Zaznaczyli, że integracja imigrantów musi oznaczać bezwarunkowy szacunek dla chrześcijańskich wartości kulturowych obecnych w Niemczech.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz