Migranci podjęci przez załogę włoskiego statku niedaleko wybrzeży Libii zaatakowali marynarzy, którzy ich uratowali. Z pomocą musiała przyjść włoska Straż Przybrzeżna.

Informacje o zdarzeniu na Morzu Śródziemnym podała we wtorek telewizja TVP Info. Statek Vos Thalassa pływający pod włoską banderą, ale należący do francuskiej firmy zarządzającej platformą wiertniczą na Morzu Śródziemnym udzielili pomocy pasażerom zatłoczonej łodzi jaka płynęła u wybrzeża Libii. W łodzi znajdowało się 66 nielegalnych migrantów, którzy zostali podjęci przez załogę włoskiego statku.

Co ciekawe, jak informuje portal TVP Info włoscy marynarze podjęli migrantów wbrew dyspozycjom libijskiej Straży Przybrzeżnej, której statek zbliżał się do łodzi nielegalnych podróżników. Włosi musieli szybko pożałować swojej wspaniałomyślności. Po komunikacie włoskich władz o tym, że statek z migrantami nie zostanie przyjęty w żadnym włoskim porcie, a migranci powinni przesiąść się na statki libijskiej Straży Przybrzeżnej migranci podnieśli bunt. Włoscy marynarze musieli zabarykadować się na mostku kapitańskim by uniknąć ataku. Wezwali na pomoc włoską Straż Przybrzeżną.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dopiero przybycie okrętu włoskiej Straży Przybrzeżnej uratowało marynarzy. Jej funkcjonariusze przejęli migrantów. Zostali oni przewiezieni na Sycylię. W ich sprawie będzie prowadzone śledztwo.

Nowy minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini wdrożył politykę zamykania włoskich portów przed statkami dowożącymi nielegalnych imigrantów spod wybrzeża Afryki.

tvp.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      Accipiter :

      Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych chłonków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.