Migranci podjęci przez załogę włoskiego statku niedaleko wybrzeży Libii zaatakowali marynarzy, którzy ich uratowali. Z pomocą musiała przyjść włoska Straż Przybrzeżna.

Informacje o zdarzeniu na Morzu Śródziemnym podała we wtorek telewizja TVP Info. Statek Vos Thalassa pływający pod włoską banderą, ale należący do francuskiej firmy zarządzającej platformą wiertniczą na Morzu Śródziemnym udzielili pomocy pasażerom zatłoczonej łodzi jaka płynęła u wybrzeża Libii. W łodzi znajdowało się 66 nielegalnych migrantów, którzy zostali podjęci przez załogę włoskiego statku.Co ciekawe, jak informuje portal TVP Info włoscy marynarze podjęli migrantów wbrew dyspozycjom libijskiej Straży Przybrzeżnej, której statek zbliżał się do łodzi nielegalnych podróżników. Włosi musieli szybko pożałować swojej wspaniałomyślności. Po komunikacie włoskich władz o tym, że statek z migrantami nie zostanie przyjęty w żadnym włoskim porcie, a migranci powinni przesiąść się na statki libijskiej Straży Przybrzeżnej migranci podnieśli bunt. Włoscy marynarze musieli zabarykadować się na mostku kapitańskim by uniknąć ataku. Wezwali na pomoc włoską Straż Przybrzeżną.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dopiero przybycie okrętu włoskiej Straży Przybrzeżnej uratowało marynarzy. Jej funkcjonariusze przejęli migrantów. Zostali oni przewiezieni na Sycylię. W ich sprawie będzie prowadzone śledztwo.

Nowy minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini wdrożył politykę zamykania włoskich portów przed statkami dowożącymi nielegalnych imigrantów spod wybrzeża Afryki.

tvp.info/kresy.pl

Reklama

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz