Niższa izba hiszpańskiego parlamentu przyjęła ustawę przewidującą edukację seksualną 6-latków.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, hiszpański Kongres Deputowanych przyjął w czwartek ustawę wprowadzającą obowiązkową edukację seksualną dzieci od 6 roku życia. Za ustawą nazwaną od nazwiska minister oświaty „prawem Celaa” zagłosowało 177 deputowanych z lewicowej koalicji, katalońskich i baskijskich ugrupowań separatystycznych oraz kilku mniejszych partii lewicowych. Przeciw było 148 deputowanych z Partii Ludowej oraz konserwatyści z Vox. 17 deputowanych wstrzymało się od głosu.

Centroprawicowa i konserwatywna opozycja skwitowała przyjęcie ustawy okrzykami „Hańba!”, „Indoktrynacja!” i „Chcemy wolności!”.

Przeciwnicy ustawy zarzucali jej ograniczanie praw rodziców na wpływanie na program nauczania oraz zwiększenie kompetencji rządów regionów autonomicznych w obszarze edukacji. Pojawiał się też zarzut demoralizacji dzieci przez tak wczesne rozpoczęcie edukacji seksualnej. Nowe prawo wymaga, by w szkole podstawowej uczniowie poznali i ocenili „ludzki wymiar seksualności w całej swojej różnorodności”.

Ustawa wzbudza także kontrowersje z powodu możliwości ograniczenia przez regiony języka kastylijskiego będącego podstawą współczesnego języka hiszpańskiego oraz zmniejszenia finansowania szkół publiczno-prywatnych, z których większość prowadzi Kościół katolicki.

W ramach „przeciwdziałania segregacji oświatowej” ustawa ogranicza liczbę szkół specjalnych i przewiduje włączenie dzieci upośledzonych do systemu edukacji dla zdrowych uczniów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Warszawski ratusz rezygnuje z planów seksualizacji dzieci w nadchodzącym roku szkolnym

Kresy.pl / polskieradio24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz