W wyniku eksplozji, do której doszło w zakładach rakietowych na przedmieściu Belgradu, zginęły 2 osoby a 16 zostało rannych.

Jak podaje agencja Reutera, powołując się na oświadczenie serbskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, do wybuchu w magazynie serbskiego producenta silników turboodrzutowych i rakietowych EDePro, doszło we wtorek około godziny 14. Zakłady są położone 13 kilometrów na południe od Belgradu.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Eksplozja miała miejsce w magazynie, w którym przechowywano 500 rakiet, z których każda zawierała 30 kilogramów materiału wybuchowego.

W wyniku wybuchu 2 osoby zginęły, a 16 zostało rannych – podało serbskie MSW, jednak według szefa straży pożarnej Milosa Majstorovicia ekipy ratownicze wciąż przeszukiwały teren w poszukiwaniu poszkodowanych. Na miejsce skierowano 11 wozów strażackich.

Polska Agencja Prasowa przekazała, powołując się na serbskie media, że w czasie eksplozji w zakładzie przebywało około 100 pracowników.

Do podobnego wypadku w EDePro doszło w 2008 roku. Wówczas w oddziale zajmującym się mieszaniem substancji wykorzystywanych do wypełniania rakiet ranne zostały 3 osoby.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W czerwcu br. władze Serbii zamknęły do odwołania fabrykę amunicji w mieście Čačak po tym, jak dwukrotnie doszło w niej do eksplozji. Pierwszy wybuch nastąpił 4 czerwca; nie było ofiar, ale straty oceniono na 1,5-2 mln euro. W wyniku drugiej eksplozji, do której doszło 21 czerwca, rannych zostało trzech pracowników.

Kresy.pl / reuters.com / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz