W szwedzkim mieście Örebro spłonął meczet. Wiadomo, że obiekt został umyślnie podpalony. Policja aresztowała już jedną osobą podejrzaną o dokonanie podpalenia.

Meczet znajdował się w zamieszkanej w większości przez muzułmanów dzielnicy Vivalla. Według tegorocznego raportu szwedzkiej policji, dzielnica ta jest jednym z 23 miejsc w kraju uznanych za „szczególnie narażone na wykluczenie”, co jest eufemizmem używanym dla określenia imigranckich gett, w których państwo szwedzki ma problemy z egzekwowaniem porządku prawnego.

Pożar wybuchł około godziny 2 w nocy. Licznie zgromadzeni strażacy walczyli z płomieniami, które objęły cały budynek, przez ponad pięć godzin. Jeszcze o 6.30 rano Ulf Jacobsen, funkcjonariusz straży pożarnej informował, że ciągle trwa gaszenie pożaru. Nikt nie odniósł obrażeń. Meczet funkcjonował w podpalonym budynku od 2007 roku. Miesięcznie odwiedza go ponad 5 tys. osób, należących do 25 różnych narodowości, jak można przeczytać na stronie internetowej muzułmańskiej instytucji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przedstawiciele miejscowej policji potwierdzili już na konferencji prasowej, że meczet został podpalony. Funkcjonariusze aresztowali już osobę podejrzaną o dokonanie podpalenia. Funkcjonariusze twierdzą jednak, że nie wykryto żadnego politycznego ani religijnego motywu popełnienia przestępstwa.

wprost.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz