W 2020 r. samochody elektryczne stanowiły ponad połowę nowych samochodów sprzedanych w Norwegii.

Według danych jakie za agencją informacyjną Reutera podał ukraiński portal Hromadske w zeszłym roku spośród wszystkich sprzedanych w Norwegii samochodów 54,3 proc. stanowiły te o napędzie elektrycznym. Oznacza to, że ich udział w rynku zwiększył się o 12 proc. w porównaniu do roku 2019.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Łącznie w Norwegii sprzedano 141 412 nowych samochodów wśród których było 76 789 samochodów elektrycznych. Przy czym proporcja tych ostatnich odbieranych przez klientów rosła wraz z upływem roku. Najchętniej nabywanymi przez Norwegów modelami aut okazały się Audi e-tron, Tesla Model 3, Volkswagen ID.3, Nissan Leaf и Volkswagen Golf.

To najwyższy udział samochodów elektrycznych w rynku odnotowany na świecie. Po raz pierwszy w historii stanowiły one ponad połowę sprzedanych w danym kraju aut. Eksperci przewidują, że udział tego rodzaju pojazdów w norweskim rynku tylko się zwiększy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ambitną strategię eliminacji samochodów spalinowych przyjęła Wielka Brytania. Od 2035 r. w państwie tym będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży tego typu pojazdów. Taki sam cel przyjęły władze Japonii.

hromadske.ua/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz