Rosjanka stanęła przed estońskim sądem za przelaniem 40 euro mężczyźnie przewożącego drony dla rosyjskiej armii.

Olga Fiodorowa to Rosjanka, zameldowana na Cyprze. Znalazła się jednak w zasięgu estońskiego wymiaru sprawiedliwości. Stanęła przed estońskim sądem za to, że przelała w maju 40 euro na konto Władimira Szyłowa, dostarczającego drony na potrzeby rosyjskich sił zbrojnych. „Dla naszych chłopaków” – napisała w tytule przelewu Fiodorowa, jak zrelacjonowała agencja informacyjna UNIAN.

Nie uszło to uwadze estońskich organów ścigania. Szyłow został skazany jeszcze w lipcu, natomiast w poniedziałek zapadł wyrok w sprawie Fiodorowej. Została ona skazana na 5 lat więzienia w zawieszeniu na rok i osiem miesięcy. Na mocy dobrowolnego porozumienia podsądnej z prokuratorem zapłaci ona grzywnę w wysokości 981 euro.

Za wspieranie agresji obcego państwa, zgodnie z estońskim kodeksem karnym, grozi do pięciu lat więzienia. Do tego rodzaju działań zalicza się wspieranie materialne jego sił zbrojnych.

3 września 2022 r. szefowa centrum wywiadowczego estońskich Sił Zbrojnych Margo Grosberg poinformowała, że ​​aktywne działania wojenne na Ukrainie zakończą się za 7-9 tygodni, po czym wojna stanie się pozycyjna.

„Pozostało 7-9 tygodni do końca aktywnych działań wojennych – w zależności od tego, kiedy pogoda się pogorszy. Następnie do wiosny będziemy musieli radzić sobie z wojną statyczną, którą teraz obserwujemy w regionach obwodzie donieckim i ługańskim” – powiedział Grosberg.

Czytaj także: Estonia wyśle Ukrainie moździerze i broń przeciwpancerną

unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz