Estonia wyśle Ukrainie moździerze i broń przeciwpancerną

Estoński rząd zatwierdził kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Jak podaje estoński kanał ERR, rząd Estonii zatwierdził w czwartek kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy, w ramach którego Estonia wyśle ​​na Ukrainę m.in. moździerze i broni przeciwpancerną. Ponadto Estonia planuje wesprzeć zainicjowane przez Wielką Brytanię szkolenie ukraińskich żołnierzy i we współpracy z Niemcami wyśle ​​na Ukrainę szpital polowy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Aktywność militarna na Ukrainie jest nadal intensywna i chociaż coraz więcej zachodniej broni trafia na pole bitwy, naszym moralnym obowiązkiem jest dalsze wspieranie Ukrainy. Ukraina walczy o nasze wspólne wartości i jeśli nadal mamy broń do wysłania Ukraińcom, powinniśmy to zrobić” – powiedział minister obrony Hanno Pevkur.

Estonia planuje wesprzeć zdolności medyczne jednostek ukraińskich i we współpracy z Niemcami przekazać Siłom Zbrojnym Ukrainy drugi szpital polowy.

W sumie Estonia udzieliła Ukrainie pomocy wojskowej o wartości prawie 250 mln euro, w tym pociski przeciwpancernego systemu rakietowego Javelin, haubice, miny przeciwpancerne, granatniki przeciwpancerne, moździerze, broń palną z amunicją, pojazdy, sprzęt łączności, wyposażenie medyczne, środki ochrony osobistej takie jak hełmy i kamizelki kuloodporne, a także pakiety z suchą żywnością.

CZYTAJ TAKŻE: Rakiety przeciwpancerne, haubice – kolejna partia broni z Estonii dla Ukrainy

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz