W ciągu dziesięciu dni ofensywy, oddziały syryjskie armii zdołały już wyzwolić około jednej trzeciej Wschodniej Ghuty, kontrolowanej dotychczas przez koalicję islamistycznych ugrupowań zbrojnych.

W ciągu ostatnich dwóch dni oddziałom rządowym udało się zająć kilka ważnych pozycji na których bronili się do tej pory islamiści. Ofensywa jest prowadzona z dwóch kierunków – ze wschodu i zachodu i ma wyraźny cel przedzielenia obszaru kontrolowanego przez islamistów na dwie części. Podobną strategię syryjska armia zastosowała wcześniej w walkach z ugrupowaniami zbrojnych kontrolującymi prowincję Idlib.

Armia zdobyła dystrykty: Beit Naim, asz-Szifuniję, Masrabę, Mudajrę, ar-Rajhan i Beit Sawę. W ramach walk wyparła bojówki organizacji Tahrir asz-Szam (dawny Dżabhat an-Nusra, syryjski odłam Al-Kaidy), Dżaisz al-Islam, Ahrar asz-Szam oraz oddziałów określających się mianem Wolnej Armii Syrii. Żołnierzom syryjskim, których atak prowadzą elitarne Siły Tygrysa, brakuje już tylko 3 kilometrów do przedzielenia obszaru zajmowanego przez islamistów. W ciągu dziesięciu dni armii udało się wyzwolić około jednej trzeciej obszaru kontrolowanego wcześniej na wschodnich przedmieściach Damaszku przez ugrupowania antyrządowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lotnictwo syryjskie prowadzi intensywne bombardowania przedmieścia. Ze swojej strony islamiści odpowiadają ostrzałem moździerzowym wymierzonym w centrum syryjskiej stolicy.

almasdarnews.com/syriancivilwarmap.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz