Władze Syrii złożyły w Organizacji Narodów Zjednoczonych oficjalny protest przeciwko zajęciu przez siły tureckie miasta Afrin w północno-zachodniej części tego kraju.

W niedzielę oddziały tureckiej armii i wspierające je miejscowe bojówki zajęły miasto Afrin, kontrolowane wcześniej przez kurdyjskie Ludowe Oddziały Obrony (YPG). W mieście doszło do masowych rabunków. Władze Syrii oficjalnie potępiły wkroczenie sił tureckich do Afrin i zażądały ich wycofania, określając działania Ankary jako nielegalną okupację.Syryjski rząd wystosował dwa listy: do sekretarza generalnego ONZ oraz do Rady Bezpieczeństwa. Podkreślono w nich, że działania Turcji w Syrii są sprzeczne z prawem międzynarodowym. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Syrii zaznaczyło, że godzą one w bezpieczeństwo obywateli Syrii, jej integralność terytorialną i przedłużają wojnę w tym kraju.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak twierdzi portal Al Masdar News syryjskie siły rządowe ostrzelały Turków. Syryjczycy ostrzelali rakietami Grad posterunek tureckich żołnierzy w pobliżu miasta Anadan w prowincji Aleppo. Brak informacji czy ostrzał przeprowadził oddział regularnej armii czy któraś z prorządowych milicji.

syrianobserver.com/almasdarnews.com/kresy.pl

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz