Wkraczając do Dumy we Wschodniej Ghucie, żołnierze syryjskiej armii odkryli jak dobrze ich przeciwnicy byli przygotowani do obrony.

Duma przez lata była pod kontrolą ugrupowań antyrządowych. Była też ostatnią częścią Wschodniej Ghuty, którą armia syryjska wyzwoliła w zeszłym tygodniu. Po wkroczeniu do miejscowości, żołnierze odkryli jak wielkie podziemne schrony zbudowali bojownicy Dżaisz al-Islam, głównego ugrupowania okopanego do niedawna w Dumie.

Schron islamistów ulokowany był pod budynkiem miejscowego szpitala. Składał się z wielu pomieszczeń o znacznych rozmiarach. Ściany i sklepienie schronu były solidnie wzmocnione metalowymi elementami konstrukcyjnymi. Do tuneli doprowadzona była energia elektryczna. Tunele sięgały 15 metrów wgłąb. Według lokalnych mieszkańców, islamiści budowali schron przez dwa lata.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W schronie odnaleziono znaczne ilości broni, w tym artylerii moździerzy, oraz amunicji. Znajdowały się tam nawet warsztaty, w których wyrabiano uzbrojenie – przede wszystkim moździerze i pociski do nich. Jak twierdzi dziennikarz portalu Al Masdar News, Ibrahim Dżoudeh syryjscy oficerowie spodziewają się odnalezienia w Dumie kolejnych takich schronów.

 

almasdarnews.com/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz