Krótszy tydzień pracy w Emiratach

Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły skrócenie tygodnia pracy do 4,5 dnia. Pracownicy będą mieli wolne już w piątek po południu.

Jak przypomina portal telewizji Al Jazeera obecnie w ZEA, podobnie jak w wielu państwach arabskich, obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy z piątkiem i sobotą jako dniami wolnymi. Chęć przystosowania się do systemu obowiązującego w większej części państw świata, które dają pracownikom wolne w sobotę i niedzielę, spowodował, że także władze Emiratów postanowiły uczynić ten drugi dzień wolnym do pracy. Żeby jakoś zrekompensować tę zmianę mieszkańcy ZEA będą pracować w piątki przez 4,5 godziny.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Piątek jest w społeczeństwach islamskim dniem świątecznym. Z tego powodu władze zdecydowały się na uczynienie piątkowego popołudnia wolnym. Nowy system zacznie obowiązywać w ZEA od początku przyszłego roku.

Zmiana została przeprowadzona „zgodnie z wizją ZEA, aby zwiększyć swoją globalną konkurencyjność w sektorach gospodarki i biznesu oraz dotrzymać kroku globalnym zmianom” – można przeczytać w oświadczeniu rządu Emiratów.

To nie pierwsza zmiana w tygodniowym systemie pracy w tym arabskim państwie. Poprzednią wprowadzono w 2006 r. Jak twierdzi Al Jazeera nie tylko instytucje publiczne, jak szkoły, ale też prywatne firmy podporządkowały się wówczas zmianie w organizacji pracy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Czytaj także: Sonda kosmiczna ZEA dotarła na Marsa

aljazeera.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz