Członek batalionu szturmowego "Ajdar" Denis Muryga stanął przed sądem w Rostowie nad Donem.

Leniński rejowy sąd w Rostowie nad Donem odbył w czwartek posiedzenie w sprawie ukraińskiego oficera. Posiedzenie odbywało się w trybie zamkniętym. Jak podała agencja informacyjna RIA Nowosti prokurator zarzuca mu "uczestnictwo w nielegalnej formacji zbrojnej na Ukrainie". Sąd zdecydował o umieszczeniu Murygi w areszcie tymczasowym.

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

polski ksiądz Białorusina polskich żołnierzy

Obywatele Litwy i Łotwy będą mogli wjeżdżać na Białoruś bez wizy do końca bieżącego roku.

Białoruś zawiesiła wymóg wizowy dla obywateli dwóch państw bałtyckich 15 kwietnia. Jak zapowiedziały wówczas władze w Mińsku ruch bezwizowy miał dla obowiązywać dla mieszkańców Litwy i Łotwy przez miesiąc. Wiadomo już, że możliwość taka została znacznie wydłużona.

Mer Lwowa Andrij Sadowy poinformował w piątek, że na Cmentarzu Orląt Lwowskich odsłonięto posągi lwów. (więcej…)

Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ przedstawiciel Rosji nie zgodził się z zarzutami, że jej wojna z Ukrainą wzmaga światowy kryzys żywnościowy.

Na całym świecie odnotowuje się szybki wzrost cen żywności oraz jej braki na rynkach. Wielu komentatorów wskazuje, że ma to związek między innymi z zablokowaniem wywozu płodów rolnych z Ukrainy, która przed wojną była jednym z czołowych eksporterów pszenicy czy roślin oleistych. Jednak w związku z wojną rosyjsko-ukraińską i efektywną blokadą przez rosyjską Flotę Czarnomorską głównego ukraińskiego portu w Odessie, Ukraińcy mają problem z logistyką eksportową. Choć strona ukraińska próbuje eksportować swoja dobra przez port rumuński, bułgarski, a także przez Polskę, konieczność kolejowego dostarczania do nich towarów tworzy "wąskie gardło" ograniczające tonaż wywozu z Ukrainy.

Telewizja Al Jazeera odnotowała, że po rozpoczęciu wojny rosyjsko-ukraińskiej spadła sprzedaż irańskiej ropy w Chinach.

Eksport irańskiej ropy naftowej do Chin gwałtownie spadł od końca lutego, ponieważ Chińczycy preferują zakupy surowca, który Rosjanie zbywają po obniżonej cenie, szukając rynków zbytu w warunkach sankcji państw zachodnich. Jak zrelacjonowała Al Jazeera doprowadziło to do tego, że już niemal 40 milionów baryłek irańskiej ropy czeka w tankowcach na azjatyckich akwenach na nabywców.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
0%