Jak poinformował w czwartek The Times of Israel, premier Izraela na jedenaście dni przed wyborami, ogłosił budowę kolejnych trzech tysięcy mieszkań na nielegalnym osiedlu w Autonomii Palestyny.

Premier Benjamin Netanjahu ogłosiłw czwartek, że usunął restrykcje ograniczające konstrukcje kontrowersyjnego osiedla Givat Hamatos we Wschodniej Jerozolimie, stwierdził że zostanie zbudowane dodatkowe 3000 domów dla żydowskich mieszkańców – informuje portal.

Plan konstrukcji w Givat Hamatos był przedstawiony w 2012 roku, inicjatywa została potępiona przez społeczność międzynarodową, osiedle odcina Palestyńczyków ze Wschodniej Jerozolimy od reszty Zachodniego Brzegu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Konflikt izraelsko – palestyński ciągle się tli, w ostatnim czasie nasz portal informował o reperkusjach jakie spotykają palestyńskich cywilów.

Dwa tygodnie temu pola położone we wschodniej części strefy Gazy zostały zalane tuż przed zbiorami w wyniku opróżnienia przez Izrael pobliskich zbiorników wody deszczowej. Według palestyńskiego Ministerstwa Rolnictwa działania Izraela spowodowały w samym styczniu straty na kwotę ponad 500 000 dolarów na 332 hektarach ziemi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Palestyńscy rolnicy twierdzą, że krótko po powodzi izraelskie samoloty rozpyliły w Strefie Gazy chemikalia uważane za herbicydy. Widzieliśmy, jak izraelscy żołnierze palą oponę w pobliżu ogrodzenia, aby określić kierunek wiatru. Kiedy zobaczyli, że dym wiał na zachód, co oznacza, że ​​chemikalia mogą dotrzeć do ogromnych obszarów w Strefie Gazy i spowodować maksymalne szkody, wysłali miotacz plonów i spryskali wszystkie uprawy – powiedział Aref Shamali, 40-letni rolnik.

Z kolei w grudniu 2019 roku, Izrael powołując się na „względy bezpieczeństwa”, zabronił w tym roku chrześcijanom ze Strefy Gazy na wyjazdy na Święta Bożego Narodzenia do Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy. poprzednich latach nie było podobnych zakazów – w 2018 r. na święta z Gazy wyjechało prawie 700 chrześcijan.

The Times of Israel/Kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz