Jak poinformował w czwartek The Times of Israel, premier Izraela na jedenaście dni przed wyborami, ogłosił budowę kolejnych trzech tysięcy mieszkań na nielegalnym osiedlu w Autonomii Palestyny.

Premier Benjamin Netanjahu ogłosiłw czwartek, że usunął restrykcje ograniczające konstrukcje kontrowersyjnego osiedla Givat Hamatos we Wschodniej Jerozolimie, stwierdził że zostanie zbudowane dodatkowe 3000 domów dla żydowskich mieszkańców – informuje portal.

Plan konstrukcji w Givat Hamatos był przedstawiony w 2012 roku, inicjatywa została potępiona przez społeczność międzynarodową, osiedle odcina Palestyńczyków ze Wschodniej Jerozolimy od reszty Zachodniego Brzegu.

Konflikt izraelsko – palestyński ciągle się tli, w ostatnim czasie nasz portal informował o reperkusjach jakie spotykają palestyńskich cywilów.

Dwa tygodnie temu pola położone we wschodniej części strefy Gazy zostały zalane tuż przed zbiorami w wyniku opróżnienia przez Izrael pobliskich zbiorników wody deszczowej. Według palestyńskiego Ministerstwa Rolnictwa działania Izraela spowodowały w samym styczniu straty na kwotę ponad 500 000 dolarów na 332 hektarach ziemi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Palestyńscy rolnicy twierdzą, że krótko po powodzi izraelskie samoloty rozpyliły w Strefie Gazy chemikalia uważane za herbicydy. Widzieliśmy, jak izraelscy żołnierze palą oponę w pobliżu ogrodzenia, aby określić kierunek wiatru. Kiedy zobaczyli, że dym wiał na zachód, co oznacza, że ​​chemikalia mogą dotrzeć do ogromnych obszarów w Strefie Gazy i spowodować maksymalne szkody, wysłali miotacz plonów i spryskali wszystkie uprawy – powiedział Aref Shamali, 40-letni rolnik.

Z kolei w grudniu 2019 roku, Izrael powołując się na „względy bezpieczeństwa”, zabronił w tym roku chrześcijanom ze Strefy Gazy na wyjazdy na Święta Bożego Narodzenia do Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy. poprzednich latach nie było podobnych zakazów – w 2018 r. na święta z Gazy wyjechało prawie 700 chrześcijan.

The Times of Israel/Kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply