Władze Iranu zadecydowały o wstrzymaniu wszelkich lotów do i z Regionu Kurdystanu w Iraku. Uczyniły tak na wniosek władz centralnych tego państwa.

„Na wniosek irackiego rządu centralnego, irańska przestrzeń powietrzna została zamknięta dla wszystkich lotów startujących z Regionu Kurdystanu” – oświadczył Kaivan Khosrawi, rzecznik Irańskiej Najwyższej Rady Bezpieczeństwa. Khosrawi nie ukrywał przy tym, że decyzja została podjęta w związku z tym, że Kurdowie iraccy zdecydowali się przeprowadzić referendum w sprawie niepodległości swojego regionu, które zostało zaplanowane na dzień jutrzejszy. Dodał, że zakaz dotyczy także lotów z Iranu do sąsiedniego regionu.Iran wspiera szyickie władze Iraku. Jednocześnie zdecydowanie występuje przeciw referendum w sprawie niepodległości zamieszkanego przez Kurdów regionu Iraku i jego ewentualnej secesji. Wiążę się to z faktem istnienia dużej społeczności kurdyjskiej także w samym Iranie, wśród której też funkcjonują organizacje separatystyczne. Teheran oficjalnie, wraz rządem Turcji ogłosił swój sprzeciw wobec referendum.

rudaw.net/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz