W liście do papieża Franciszka duchowni i intelektualiści wyrazili zaniepokojenie „propagowaniem herezji” w apostolskiej adhortacji Amoris laetitia.

62 osób podpisanych pod listem stwierdza, że papież Franciszek wspiera heretyckie stanowisko dotyczące małżeństwa, kwestii moralnych i Mszy Świętej. Uważają, że w efekcie w Kościele katolickim może dochodzić do rozprzestrzeniania się „herezji i innych błędów”.

Jest to pierwszy przypadek „synowskiej korekty” od czasów średniowiecza. Ostatnie tego typu działanie miało miejsce w XIV wieku, kiedy to podobna korekta została skierowana do Jana XXII. Został on wtedy skarcony za błędne zdaniem teologów poglądy związane z papieską interpretacją dotyczącą braku możliwości oglądania oblicza Boga przez ludzi po śmierci, ale przed sądem ostatecznym. Papież wycofał się wówczas ze swoich poglądów na łożu śmierci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek: Komuniści myślą jak chrześcijanie

Ze szczerym żalem, ale poruszeni wiernością do naszego Pana Jezusa Chrystusa, poprzez miłość do Kościoła i papiestwa, i poprzez synowskie oddanie do Ciebie, jesteśmy zmuszeni wystosować korektę do Waszej Świątobliwości dotyczącą propagowania herezji zawartych w adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” i przez słowa, czyny oraz zaniedbania Waszej Świątobliwości – można przeczytać w liście.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

62 teologów odnosi się w ten sposób m. in. do braku odpowiedzi na dubia wystosowane przez czterech kardynałów, którzy prosili papieża o potwierdzenie, że „Amoris laetitia” nie znosi głównych zasad wiary katolickiej. Papieżowi Franciszkowi zarzuca się również akceptację postępowania biskupów Buenos Aires, którzy pozwalają na udzielanie Komunii osobom rozwiedzionym w ponownych związkach – cudzołożnikom – jak nazywają ich w swoim liście.

CZYTAJ WIĘCEJ: Papież Franciszek wyrazi w Szwecji wdzięczność za dary reformacji

W liście wymienionych jest siedem herezji, które zdaniem autorów listu są propagowane przez papieża Franciszka. „Synowska korekta” została podpisana m. in. przez prof. Matteo D’Amico zSenior High School z Ancony oraz prof. Corrado Gnerre z Uniwersytetu Teologicznego Południowych Włoch.

ZOBACZ TAKŻE: Papież Franciszek: trwa wojna światowa, by zniszczyć małżeństwo

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz