Przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Białorusi, Lidia Jermoszyna zaproponowała by wybory do każdej z dwóch izb białoruskiego parlamentu odbyły się w różnych terminach.

W czasie spotkania z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką Jermoszyna zaproponowała by wybory do izby wyższej białoruskiego Zgromadzenia Narodowego – Rady Republiki odbyły się 7 listopada. Wybory do izby niższej parlamentu – Izby Reprezentantów, miałyby się odbyć w dniu 17 listopada. O propozycjach terminów wyborów parlamentarnych mówiła dziennikarzom w poniedziałek sama Jermoszyna.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według słów przewodniczącej Centralnej Komisji Wyborczej ostateczna decyzja w sprawie terminu wyborów jeszcze nie zapadła. „Głowa państwa zaproponowała nam dopracować te propozycje, uwzględnić zdanie władz lokalnych i do następnego poniedziałku (myślę, że właśnie 5 sierpnia zacznie się kampania wyborcza) przedstawić już projekty dekretów z konkretnymi datami przeprowadzenia wyborów” – słowa Jermoszynej cytuje portal Biełorusskij Partizan.

Tylko izba niższa białoruskiego parlamentu wybierana jest w powszechnych wyborach bezpośrednich. Rada Republiki składa się z 8 deputowanych wyznaczonych przez prezydenta Białorusi i 56 wybranych przez deputowanych rad jednostek samorządu terytorialnego. W każdym z obwodów oraz mieście Mińsku wybieranych jest przez radnych lokalnych po 8 deputowanych izby wyższej białoruskiego parlamentu.

Czytaj także: Białoruś: Kara więzienia za symbolikę OUN-UPA i symbolikę Bandery

belaruspartisan.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz