Białoruski prezydent udzielał urzędnikom rad, m.in. jak powinno konstruować się samochody elektryczne. Łukaszenko w samych superlatywach wypowiadał się o samochodzie Tesli.

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko odbył spotkanie z urzędnikami, na którym omawiano sprawy rozwoju białoruskiego przemysłu samochodowego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6663.39 PLN    (30.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na początku spotkania białoruski przywódca pochwalił się osobistym przetestowaniem samochodu elektrycznego Tesli. „Startuje jak kosmiczna rakieta albo jeszcze mocnej. W dwie i pół sekundy do setki. Ale mnie interesowało, jak trzyma się drogi – idealnie.” – chwalił Łukaszenko produkt Tesli. „Amerykanie stworzyli supersamochód. Zuchy!” – mówił dodając, że samochód Tesli powinien stanowić wzór dla białoruskich konstruktorów. Wypowiedział się także na temat nowo opracowanego białoruskiego samochodu elektrycznego na bazie Geely. „Przyjrzałem się mu dokładnie, popatrzyłem na wszystkie szczegóły. Nie wiem jaki jest poziom silnika, podwozie itd., ale wygląda z zewnątrz przyzwoicie” – mówił Łukaszenko przyznając, że do poziomu Tesli jeszcze jest daleko.

Białoruski przywódca udzielił także kilku praktycznych rad, jak powinno się konstruować samochody elektryczne.

Bateria jest jednym z głównych elementów. Nie wolno jej wkładać do bagażnika. Jak widzicie, ją dali na spód Tesli i ona utrzymuje samochód przy dużej prędkości balansując ruch. Dlatego także my powinniśmy pójść tą drogą (…) Najważniejsze – stworzyć dobry silnik. Podstawę macie. Po to jest to dzisiejsze spotkanie – pokazałem wam samochód. Uczcie się, patrzcie. – mówił Łukaszenko zebranym urzędnikom.

Jednocześnie prezydent Białorusi przyznał, że jest fanem samochodów elektrycznych, które uważa za przyszłość motoryzacji. „Znam się z tymi samochodami nie od dziś. Wiem, że Mitsubishi stworzono swego czasu. Od biedy może być. Potem BMW – dobry, bardzo energiczny, szybki, mniejszych rozmiarów. A to trzeci samochód, który przyszło mi testować. Będę szczery: stare samochody to moje hobby, śledzę rozwój tej branży”.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenka przetestował nowy kombajn [+VIDEO]

Kresy.pl / president.gov.by

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz