4 marca na Białorusi obchodzony jest Dzień Białoruskiej Milicji. Przy okazji święta funkcjonariuszy chwalił sam białoruski przywódca.

Święto białoruskiej służby ustanowiono w rocznicę objęcia przez znanego bolszewika Michaiła Frunzego stanowiska komendanta milicji w Mińsku w 1917 r. W Dniu Białoruskiej Milicji do jej funkcjonariuszy zwrócił się sam przywódca Aleksandr Łukaszenko. Treść jego przesłania opublikowano na oficjalnej stronie internetowej Administracji Prezydenta.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Każdy z was znajduje się w awangardzie walki z przestępczością, czynem potwierdzając oddanie krajowi i narodowi, zachowując przy tym oddanie chlubnym tradycjom, które były ustanowione przez weteranów służby” – stwierdził Łukaszenko odnosząc się najwyraźniej do czasów radzieckich.

Jednak białoruski przywódca w tym roku podkreślił polityczną rolę milicji. „To bezwarunkowo był jeden z najbardziej skomplikowanych okresów  w biografii białoruskiej milicji” – tak Łukaszenko scharakteryzował ubiegłe 12 miesięcy. „Jednak wy godnie daliście sobie radem z zamachem na konstytucyjny ustrój państwa. Całkowicie wypełniliście swój obowiązek przejawiając męstwo, wytrwałość i wysoki profesjonalizm. Pokazaliście się jako prawdziwi patrioci” – określił milicjantów białoruski prezydent, komentując ich działania wobec masowych manifestacji przeciwników władz jaki trwały przez kilka miesięcy po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Łukaszenko wyraził też przekonanie, że funkcjonariusze milicji będą nadal dokładać wszelkich starań żeby „pewnie obronić podstawy prawne państwa, neutralizować wyzwania i zagrożenia dla gospodarki i spokojnego życia Białorusinów”.

„Dziękuję za uczciwą, nienaganną obsługę. Życzę dobrego zdrowia, szczęścia i pomyślności” – zakończył swoje życzenia przywódca.

Czytaj także: Białoruski minister i milicjanci uczcili funkcjonariuszy NKWD walczących z Polakami [+FOTO]

president.gov.by/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz