4 marca na Białorusi obchodzony jest Dzień Białoruskiej Milicji. Przy okazji święta funkcjonariuszy chwalił sam białoruski przywódca.

Święto białoruskiej służby ustanowiono w rocznicę objęcia przez znanego bolszewika Michaiła Frunzego stanowiska komendanta milicji w Mińsku w 1917 r. W Dniu Białoruskiej Milicji do jej funkcjonariuszy zwrócił się sam przywódca Aleksandr Łukaszenko. Treść jego przesłania opublikowano na oficjalnej stronie internetowej Administracji Prezydenta.

“Każdy z was znajduje się w awangardzie walki z przestępczością, czynem potwierdzając oddanie krajowi i narodowi, zachowując przy tym oddanie chlubnym tradycjom, które były ustanowione przez weteranów służby” – stwierdził Łukaszenko odnosząc się najwyraźniej do czasów radzieckich.

Jednak białoruski przywódca w tym roku podkreślił polityczną rolę milicji. “To bezwarunkowo był jeden z najbardziej skomplikowanych okresów  w biografii białoruskiej milicji” – tak Łukaszenko scharakteryzował ubiegłe 12 miesięcy. “Jednak wy godnie daliście sobie radem z zamachem na konstytucyjny ustrój państwa. Całkowicie wypełniliście swój obowiązek przejawiając męstwo, wytrwałość i wysoki profesjonalizm. Pokazaliście się jako prawdziwi patrioci” – określił milicjantów białoruski prezydent, komentując ich działania wobec masowych manifestacji przeciwników władz jaki trwały przez kilka miesięcy po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich.

 

Łukaszenko wyraził też przekonanie, że funkcjonariusze milicji będą nadal dokładać wszelkich starań żeby “pewnie obronić podstawy prawne państwa, neutralizować wyzwania i zagrożenia dla gospodarki i spokojnego życia Białorusinów”.

“Dziękuję za uczciwą, nienaganną obsługę. Życzę dobrego zdrowia, szczęścia i pomyślności” – zakończył swoje życzenia przywódca.

Czytaj także: Białoruski minister i milicjanci uczcili funkcjonariuszy NKWD walczących z Polakami [+FOTO]

president.gov.by/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply