Łukaszenko i Putin spotkali się w Mińsku

Władimir Putin przybył do Mińska, by spotkać się w Aleksandrem Łukaszenką i wziąć udział w posiedzeniu Państwowej Rady Najwyższej ZBiR.

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko spotkał się we wtorek w mińskim Pałacu Niepodległości z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem. – podała agencja BELTA.

Po pozowaniu do wspólnego zdjęcia szefowie obu państw udali się na rozmowy w wąskim gronie, które poprzedziły spotkanie Państwowej Rady Najwyższej Związku Białorusi i Rosji. Jak podano, prezydenci mieli omówić stan i perspektywy stosunków dwustronnych, realizację wspólnych projektów, współpracę w formatach integracyjnych i na forum międzynarodowym.

Jak podała BELTA, posiedzenie Państwowej Rady Najwyższej ZBiR obejmuje około dziesięciu punktów. Wśród nich są program uzgodnionych działań w dziedzinie polityki zagranicznej na lata 2018-2019 i kwestie rozwoju działań integracyjnych na lata 2018-2022. Politycy omówią także sprawy bieżące.

Witając Putina Aleksandr Łukaszenko wspomniał o trwającym mundialu w Rosji i życzył reprezentacji Rosji powodzenia w najbliższym meczu. „Dobra uwertura do rozpoczęcia batalii w Petersburgu [19. czerwca w Petersburgu Rosja zagra z Egiptem – red.]. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie tak, jak strona rosyjska sobie życzy. A my was wspieramy w tym planie” – powiedział białoruski prezydent.

Łukaszenko zaprosił Putina na Białoruś z okazji szczytu Eurazjatyckiego Związku Gospodarczego (EAES) w maju br.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko nazwał Putina „rodzonym bratem” [+VIDEO]

Kresy.pl / BELTA
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz