Klimkin opowiedział o kulisach rozmów w Mińsku. „Ławrow zamówił butelkę wódki”

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin powiedział w wywiadzie dla telewizji STB, że szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zaproponował na początku rozmów „normandzkiej czwórki” w Mińsku w lutym 2015 roku wypicie wódki „Biełowieżskaja”. – podała w piątek agencja UNIAN.

Klimkin opowiedział o kulisach rozmów w Mińsku w wywiadzie dla telewizji STB. Jak mówił, 18-godzinne rozmowy będą dla niego ważnym wspomnieniem z okresu zasiadania w fotelu ministra spraw zagranicznych Ukrainy (kilka dni temu Pawło Klimkin podał się do dymisji – red.).

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Odchodzący szef ukraińskiej dyplomacji stwierdził, że były prezydent Francji Francois Holande opisując przebieg rozmów w Mińsku „niewiele napisał”.

„Gdy wszystko się zaczęło… Ławrow zaprowadził mnie i moich kolegów, niemieckiego i francuskiego, do osobnego pokoju, zamówił butelkę jakiejś… to było coś takiego – „Biełowieżskaja” [marka białoruskiej wódki, tłum. „Białowieska” – red.] i zaczął mówić: dawajcie, zaczniemy rozmowy od tego, że wypijemy” – opowiadał Klimkin.

Z wersji wydarzeń przedstawionej przez ukraińskiego dyplomatę wynika, że ministrowie spraw zagranicznych Francji i Niemiec nie ufali propozycji Ławrowa i konsultowali się z Klimkinem. „Patrzy się tak na mnie Laurent Fabius, francuski minister i mówi: można pić? Ja mówię, no jakoś tak, nalejmy, skoro teraz są rozmowy… Niemiecki minister Frank-Walter Steinmeier, obecny prezydent Niemiec, też na mnie patrzy się z innego kąta: można pić? Ja mu kiwam, no tak, odpowiednio. Ale Ławrow całym swoim wyglądem pokazywał, że nie jestem tu najważniejszy” – mówił Klimkin twierdząc, że we trzech kazali Ławrowowi „iść do Putina”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko chwali uczestników rozmów w Mińsku

Kresy.pl / UNIAN

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz