Mińsk, skomunikowany do tej pory tylko z jednym miastem w Iraku – Bagdadem, już niedługo będzie miał połączenia z trzema innymi irackimi miastami.

Jak podaje Delfi, powołując się na portal The Village, Mińsk uzyska połączenia lotnicze z trzeba kolejnymi miastami w Iraku. Informacja o tym ukazała się stronie internetowej portu lotniczego w Mińsku oraz w harmonogramie sezonowym. Loty będą obsługiwane przez irackiego narodowego przewoźnika lotniczego Iraqi Airways.

Miasta w Iraku, które uzyskają bezpośrednie połączenia z Białorusią to Basra, As-Sulajmanijja i Erbil. Pierwszy lot z As-Sulajmanijji był zaplanowany na dziś. Loty do Basry będą odbywać się w czwartki poczynając od 5 sierpnia, do Erbilu w soboty poczynając od 7 sierpnia, a do As-Sulajmanijji w poniedziałki.

Wszystkie bilety lotnicze na loty z Basry do Mińska zostały wyprzedane do 26 sierpnia, a z Erbilu do końca października.

Być może w przyszłości w rozkładzie lotów Iraqi Airways pojawi się kolejne połączenie z Mińskiem – tym razem z irackiego miasta An-Nadżaf.

Do maja br. loty na linii Mińsk-Bagdad obsługiwały tylko linie Iraqi Airways. Od 10 maja br. między Mińskiem a stolicą Iraku latają także samoloty Fly Baghdad.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak podawaliśmy w niedzielę, napływ nielegalnych imigrantów na Litwę z terytorium Białorusi nie maleje. Według danych z 1 sierpnia od początku roku na Litwę napłynęło już nielegalnie 3545 osób, to jest około 43 razy więcej niż w roku ubiegłym, kiedy to służba graniczna wykryła tylko 81 takich przypadków. Wśród zatrzymanych na Litwie nielegalnych migrantów zdecydowanie dominują obywatele Iraku, których ujęto 2299. Pozostali pochodzą głównie z Kongo, Kamerunu, Syrii, Rosji, Iranu, Gwinei, Afganistanu.

Obywatele Iraku przybywają na Białoruś legalnie, a następnie przekraczają już nielegalnie granicę z krajami Unii Europejskiej. Litewscy politycy oskarżają Białoruś, że dzieje się to przy biernej postawie jej służb bezpieczeństwa lub wręcz przy ich pomocy. 6 lipca sam przywódca Białorusi komentując sytuację migracyjną stwierdził – „nie będziemy nikogo zatrzymywać”.

Kresy.pl / delfi.lt

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz