Władze Białorusi podjęły decyzję o ograniczeniu dostępu do pięciu portali. Wśród nich znalazła się strona z informacjami o możliwościach studiowania na uczelniach w Polsce.

Portal Tut.by poinformował, że przy próbie wejścia na co najmniej pięć stron internetowych pojawia się informacja: „Dostęp do zawartości ograniczony na podstawie decyzji Ministerstwa Informacji Republiki Białoruś podjętej w oparciu o Ustawę <<o środkach masowego przekazu>>”.

Wśród zablokowanych w ten sposób stron znalazły się nowe adresy wcześniej już objętych ograniczeniami portalów informacyjnych Naviny i KUKU. Pod ograniczenia podpadła również strona spasemstranu.com oraz dissidentby.com. Na tej ostatniej znajdował się spis osób aresztowanych na Białorusi z przyczyn politycznych, a także ogłoszenia o możliwych sposobach wspierania ich rodzin.

Jednak wśród pięciu stron wymienianych przez Tut.by jako przyblokowanych przez władze Białorusi znalazła się także strona study-in-poland.by. Jak sama nazwa wskazuje informowała ona o ofercie edukacyjnej polskich uczelni wyższych oraz możliwościach i zasadach podejmowania nauki na nich przez obywateli Białorusi.

Czytaj także: Łukaszenko zapowiada schyłek internetu i wzywa by nie rezygnować z telewizji [+VIDEO]

tut.by/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz