Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenko powiedział, że nie chce produkcji ani rozmieszczenia rakiet średniego zasięgu na terytorium swojego państwa.

„My nie wychodziliśmy z tego traktatu i nie zamierzamy produkować ani rozmieszczać takich rakiet, jeśli nie będzie zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa. Na razie do takiej sytuacji nie doszło; mam nadzieję, że nie dojdzie” – tak Łukaszenko skomentował wycofanie się USA i Rosji z układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu z 1987 r. Komentarz zacytował we wtorek portal telewizji Biełsat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W środę białoruski prezydent spotkał się w Mińsku z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Białorusi Stanisławem Zasiem. W sobotę Zaś wziął udział w Warszawie w spotkaniu z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem, doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem oraz sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeskandrem Danilukiem. „Temat bezpieczeństwa jest w tej chwili w centrum uwagi. Dzięki temu tematowi i Mińsk trafił dziś do głównych informacji w kwestii bezpieczeństwa w związku z odbywającą się u nas konferencją, którą przeprowadza ONZ” – powiedział Łukaszenko.

Prezydenta Bialorusi interesowały w czasie spotkania kwestie bezpieczeństwa wewnętrznego, „bezpieczeństwa naszych obywateli”, jak przytoczyła agencja informacyjna Belta. Ale odniósł się także właśnie do spotkania jakie Zaś odbył w Warszawie  – „Nie mamy tu czego urkywać. Żeby nie było różnych domysłów po wizycie doradcy prezydenta USA Johna Boltona i rozmów jakie były w kwestaich bezpieczeństwa kontynuowane w Warszawie”. Łukaszenko prosił Zasia by szczegółowo zrelacjonował jakie stanowiska i potrzeby wyrazili przedstawiciele Polski i Ukrainy.

Prezydent Białorusi podkreślil jednak, że geopolityczna orientacja jego państwa nie ulega zmianie. „Główne zagadnienia, które my rozwiązyjemy w kwestiach bezpieczeństwa, oczywiście w sojuszu Białorusi i Rosji” – cytuje agencja Belta.

belsat.eu/belta.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz