Trump gotowy na spotkanie z Kim Dzong Unem

Po spotkaniu przywódcy Korei Północnej z prezydentem Korei Południowej Moon Jae-inem, Donald Trump potwierdził gotowość do konferowania z Kim Dzon Unem.

W sobotę odbyło się kolejne spotkanie przywódców dwóch państw koreańskich. Dotyczyło ono koncepcji spotkania Kim Dzong Una z prezydentem USA. Po serii nieprzyjazny deklaracji z obu stron, trzy dni temu Donald Trump zadeklarował, że planowane wcześniej spotkanie obu przywódców w Singapurze nie odbędzie się. Prezydent USA zarzucił Kim Dzon Unowi „otwartą wrogość”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7549.32 PLN    (34.31%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Tymczasem po sobotnim spotkaniu prezydent Republiki Korei Moon Jae-in stwierdził, że przywódca KRLD potwierdził wolę całkowitego rozbrojenia nuklearnego. „Przewodniczący Kim uważa, że spotkanie [z Trumpem] powinno zostać przeprowadzone 12 czerwca” – powiedział w niedzielę Moon Jae-in. Jednocześnie prezydent Korei Południowej przyznał, że negocjacje będą trudne i wymagają „mapy drogowej” określającej proces osiągnięcia trwałego pokoju na Półwyspie Koreańskim.

Słowa Moon Jae-ina potwierdziła już północnokoreańska agencja informacyjna KCNA, która w swoim komunikacie podkreśliła „wolę” Kim Dzon Una do rozmów z USA.

Na wyniki sobotniego spotkania przywódców dwóch koreańskich państw zareagował prezydent USA. „Działamy bardzo dobrze w sprawie szczytu z Koreą Północną” – powiedział Donald Trump – „Czekamy na 12 czerwca w Singapurze. To się nie zmieniło. Zatem zobaczymy co się stanie”.

aljazeera.com/kresy.pl

 

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz