Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii

Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna przeprowadziła kolejny test broni rakietowej. Pocisk spadł w Morze Japońskie.

Rakieta niezidentyfikowanego typu została wystrzelona z terytorium KRLD w środę o godz. 8.10 rano czasu miejscowego. Pocisk wystartował z prowincji Jagang położonej przy granicy z Chinami, jak podała agencja informacyjna Yonhap za Kolegium Połączonych Szefów Sztabów armii południowokoreańskiej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

385.18 PLN    (1.75%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według agencji informacyjna TASS, która powołuje się na północnokoreańskiego nadawcę KCTV, rakieta „trafiła dokładnie w cel na odległość 700 kilometrów.

Południowokoreańscy wojskowi podali, że wspólnie ze specsłużbami amerykańskimi prowadzą dalszą analizę informacji na temat wystrzelonego pocisku. Yonhap przypomniała natomiast, że to właśnie z prowincji Jagang KRLD wystrzeliła we wrześniu pocisk Hwasong-8 określony jako hipersoniczny. Z kolei w październiku północni Koreańczycy odpalili rakietę z pokładu okrętu podwodnego. Środowy start był pierwszy testem broni rakietowej od tego czasu.

Wystrzelenie rakiety balistycznej podkreśla destabilizujący wpływ programu nielegalnej broni KRLD” – oceniło Dowództwo Indo-Pacyfiku amerykańskich sił zbrojnych, które zapewniło, że „zaangażowanie USA w obronę Republiki Korei i Japonii pozostaje niewzruszone”.

Wystrzelenie rakiety przez północnych Koreańczyków potwierdził także japoński nadawca NHK. Pocisk miał jednak spaść daleko od brzegu Japonii, poza obszarem jej morskiej strefy ekonomicznej.

en.yna.co.kr/tass.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz