Po wykryciu trzech bezobjawowych przypadków zarażenia koronawirusem w chińskim mieście Qingdao przebadani zostaną wszyscy mieszkańcy. 9 mln ludzi ma zostać przetestowanych w 5 dni.

Jak podaje rosyjska agencja Interfax, powołując się na komisję ochrony zdrowia z miasta Qingdao na wschodzie Chin, 11 października w mieście wykryto trzy przypadki COVID-19 przebiegające bezobjawowo. W związku z tym podjęto decyzję o przetestowaniu wszystkich mieszkańców 9-milionowego miasta na obecność koronawirusa.

„Przy aktywnej pomocy mieszkańców miasta testy postępują, w ciągu trzech dni w pełni przetestujemy południowe i północne dzielnice miasta, a także rejony Lican, Laoszan i Czengjang, w ciągu pięciu dni sprawdzimy całe miasto, a wyniki testów zostaną natychmiast opublikowane” – ogłosiła komisja ochrony zdrowia z Qingdao.

Do tej pory przeprowadzono już prawie 278 tysięcy testów. Do poniedziałkowego południa czasu lokalnego (godzina 6. w Polsce) w mieście znaleziono 132 osoby, które miały bliski kontakt z zarażonymi. U 9 z tych osób testy dały wynik pozytywny. Wszystkie te osoby poddano kwarantannie.

Jak pisaliśmy, do ubiegłego poniedziałku w Chinach kontynentalnych przez 50 dni nie wykryto ani jednego lokalnego przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę COVID-19. Wszystkie wykryte w tym czasie przypadki zostały przywiezione z zagranicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Epidemia COVID-19 w Chinach zaczęła się w mieście Wuhan i miała miejsce głównie w prowincji Hubei, której stolicą jest to miasto. Prowincja wraz ze swoją stolicą 23 stycznia zostały całkowicie odcięte od reszty kraju, co pozwoliło na znaczne ograniczenia zasięgu epidemii w Chinach. Szczyt epidemii w tym państwie przypadł na połowę lutego br., gdy dziennie notowano ponad 50 tysięcy zachorowań. Dzięki drastycznym ograniczeniom krzywa zarażeń zaczęła szybko spadać. Później władze zdecydowanie reagowały na nowe ogniska zakażeń, przez co jak dotąd uniknięto drugiej fali epidemii.

Kresy.pl / Interfax

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz