Chiny wolne od COVID-19

Od 50 dni w Chinach kontynentalnych nie wykryto ani jednego lokalnego przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 powodującym chorobę COVID-19. Wszystkie wykryte przypadki zostały przywiezione z zagranicy.

Polska Agencja Prasowa odnotowała w poniedziałek, że państwowa komisja zdrowia w Chinach od 50 dni nie raportuje wykrycia nowych przypadków lokalnego zarażenia koronawirusem. Nowe zarażenia dotyczą jedynie osób, które przyjechały z zagranicy. W ciągu ostatniej doby w Chinach wykryto 20 takich przypadków.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Do tej pory od początku pandemii w Chinach zarejestrowano 85470 przypadków zarażenia koronawirusem. Chińska statystyka uwzględnia tylko pacjentów z objawami. Obecnie chorych jest tylko 208 osób, z czego 99 proc. przechodzi chorobę łagodnie.

Jeszcze bardziej imponująco wygląda statystyka zgonów z powodu COVID-19. Od maja br. w Chinach nie zanotowano śmierci pacjenta przechodzącego tę chorobę. Liczba zgonów zatrzymała się na 4634.

Zarażenia lokalne odnotowuje się jeszcze w Hongkongu. W ciągu ostatniej doby wykryto tam 5 nowych przypadków zarażenia, z czego 2 lokalne.

Epidemia COVID-19 w Chinach zaczęła się w mieście Wuhan i miała miejsce głównie w prowincji Hubei, której stolicą jest to miasto. Prowincja wraz ze swoją stolicą 23 stycznia zostały całkowicie odcięte od reszty kraju, co pozwoliło na znaczne ograniczenia zasięgu epidemii w Chinach. Szczyt epidemii w tym państwie przypadł na połowę lutego br., gdy dziennie notowano ponad 50 tysięcy zachorowań. Dzięki drastycznym ograniczeniom krzywa zarażeń zaczęła szybko spadać. Później władze zdecydowanie reagowały na nowe ogniska zakażeń, przez co jak dotąd uniknięto drugiej fali epidemii.

Kresy.pl / pap.pl / worldometers.info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz