Władze Chińskiej Republiki Ludowej opublikowały w czwartek kolejną listę produkowanych w USA towarów, które zostaną zwolnione z ceł importowych.

Jak poinformował portal China.org.cn to już druga lista dóbr produkowanych w USA, które zostały zwolnione z ceł nałożonych w pierwszym pakiecie odwetowym po ocleniu przez administrację Donalda Trumpa chińskich towarów przywożonych do Ameryki. Listę opublikowała Komisja Taryf Celnych Rady Państwa czyli rządu Chińskiej Republiki Ludowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wpisane na listę towary będą zwolnione z cła tymczasowo, w okresie 26 grudnia 2019-25 grudnia 2020 r. Jednak już zapłacone cła nie będą podlegały zwrotowi. Portal podkreśla, że zwolnienie z ceł dotyczy tylko części produktów objętych nimi w ramach pierwszej transzy chińskich ceł odwetowych i władze ChRL nie zapowiadają na razie kolejnych zwolnień. Komisja Taryf Celnych ma natomiast dokonać przeglądu listy amerykańskich towarów oclonych w ramach drugiego pakietu ceł odwetowych.

W piątek Stany Zjednoczone i Chiny porozumiały się w sprawie tzw. pierwszej fazy umowy handlowej. Ma ona zredukować cła nałożone na niektóre chińskie towary, w zamian za obietnice Pekinu ws. zwiększenia zakupów amerykańskich dóbr. W ten sposób oba państwa próbują zatrzymać wojnę handlową jaką wydał w zeszłym roku Pekinowi Donald Trump.

Czytaj także: Chiny zablokowały możliwość przybywania amerykańskich samolotów wojskowych i okrętów do Hongkongu

china.org.cn/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz