Rząd Chińskiej Republiki Ludowej podjął rozmowy z innymi państwami dalekowschodnimi na temat dopuszczenia transgranicznych podróży lotniczych niektórych obywateli.

Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Geng Shuang poinformował we wtorek, że jego rząd rozmawia z niektórymi państwami regionu o uruchomieniu międzynarodowych połączeń lotniczych dla pasażerów biznesowych oraz kluczowych pracowników technicznych. Chińskiej dyplomacji zależy na uruchomieniu „szybkich ścieżek” dla tego typu osób w podróżach międzynarodowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Celem jest ustabilizowanie ważnej współpracy handlowej i biznesowej kraju [Chin] z odpowiednimi państwami oraz zagwarantowanie sprawnego funkcjonowania globalnych łańcuchów produkcji i dostaw, przy jednoczesnym ograniczeniu rozprzestrzeniania się zakażeń” – tłumaczył przyczyny rozmów Geng Shuang.

Relacjonujący wypowiedź rzecznika chińskiego MSZ portal gazety „China Daily” napisał, że wśród państw z którymi Pekin rozmawia o uruchomieniu „szybkich ścieżek” są Korea Południowa i Singapur. Według Geng Shuanga generalne porozumienie w tej sprawie zostało już zawarte z Republiką Korei i obecnie trwa jedynie ustalanie szczegółów. Z władzami Singapuru Chińczycy rozmawiali już o wymianie personelu medycznego między dwoma krajami w ramach walki z pandemię SARS COVID-19. „China Daily” podkreśla, że władze ChRL zamierzają przywracać międzynarodowe połączenia lotnicze tylko z państwami, które zdołały znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie nowego koronawirusa.

Choć władzom i służbie zdrowia Chin udało się w zeszłym miesiącu zdusić pandemię SARS COVID-19 to problemem stały się przypadki osób zakażonych przyjeżdżających z innych państw. Niedawno ambasador ChRL radził nawet obywatelom tego państwa przebywającym w Rosji by tam odbyli swoją kwarantannę zamiast przekraczać nielegalnie granicę ojczyzny.

chinadaily.com.cn/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz