Mężczyzna zatrzymany na lotnisku w Taszkiencie próbował przewieźć z Uzbekistanu do Indii prawie pół kilograma złota. Przemytnik schował cenny kruszec w… swoim żołądku. – podała w poniedziałek agencja Interfax powołując się na Państwowy Komitet Celny Uzbekistanu.

Jak podała służba prasowa uzbeckiego urzędu, w żołądku przemytnika znajdowało się 0,434 kilograma złota. Było ono podzielone na 14 „samodzielnie wykonanych sztabek”. Jego wartość oceniono na ponad 150 mln sumów (około 17 tys. dolarów).

Przemytnik wpadł na lotnisku w uzbeckiej stolicy, próbując dostać się na samolot lecący do Delhi. Cenny kruszec wykryto dzięki skanerom.

Służba prasowa Państwowego Komitetu Celnego Uzbekistanu przypomniała, że podobny incydent miał miejsce w stolicy Uzbekistanu w maju bieżącego roku. Wówczas w żołądku kobiety próbującej wylecieć za granicę znaleziono jeden kawałek złota. Ważył on jednak tylko 19 gramów.

Przypomnijmy, że według badań uczonych z uniwersytetu w Yale, w tym roku Uzbekistan znalazł się na czele rankingu państw z najwyższym poziomem śmiertelności z powodu nieprawidłowego odżywiania.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Do Polski może trafić 3 tys. imigrantów zarobkowych z Uzbekistanu

Kresy.pl / Interfax
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz