Prezydentowi Uzbekistanu Szawkatowi Mirzijojewowi nie spodobała się nadwaga u funkcjonariuszy ministerstwa spraw wewnętrznych. Głowa państwa dała im 3-6 miesięcy na schudnięcie. – podały w poniedziałek Nastojaszczeje Wriemia powołując się na uzbecką stronę Daryo.uz.

Swoje zastrzeżenia wobec tuszy policjantów Mirzijojew wyraził na spotkaniu z działaczami, szefami lokalnych urzędów oraz młodzieżą wilajetu namagańskiego.

„Nie potrzebujemy oficera, funkcjonariusza organów MSW, z nadwagą. Jak on może łapać przestępców w takim stanie? Niech zajmie się sportem. To jest potrzebne nie mi, ale dla ich zdrowia. Damy im czas: trzy lub sześć miesięcy, niech w tym czasie doprowadzą się do porządku i zrzucą zbędne kilogramy” – mówił prezydent Uzbekistanu.

Według Radia Swoboda Mirzijojew nie po raz pierwszy krytykuje nadwagę Uzbeków. Po jego podobnym wystąpieniu w 2018 roku pojawiły się doniesienia o tym, że szereg urzędów państwowych w Uzbekistanie zaczęło wymagać od swoich pracowników szybkiego zrzucenia wagi. W niektórych agencjach miano nawet rozdawać wewnętrzne instrukcje na temat utrzymywania prawidłowej wagi.

Jak piszą Nastojaszczeje Wriemia, według badań uczonych z uniwersytetu w Yale, w tym roku Uzbekistan znalazł się na czele rankingu państw z najwyższym poziomem śmiertelności z powodu nieprawidłowego odżywiania.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Do Polski może trafić 3 tys. imigrantów zarobkowych z Uzbekistanu

Kresy.pl / currenttime.tv
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz