Główna telekompania Kazachstanu wycofała ze swojej oferty osiem kanałów, w tym rosyjski program Russia Today.

Telekompania AłmaTel Kazachstan 11 października przestała nadawać osiem programów telewizyjnych. Decyzja ta dotyczy zarówno kanałów zachodnich jak rosyjskich. Kazachowie nie obejrzą już KBS World, ATV ТВ, TV5, Bloomberg, RT Documentary, RT Documentary HD, Russia Today i Belarus24.Jak poinformowała służba prasowa AłmaTel Kazachstan, dyrekcje tych programów nie przeprowadziły, wymaganej przez kazachstańskie prawo, obowiązkowej rejestracji swoich przedstawicielstw na terytorium środkowoazjatyckiej republiki. Blokada ośmiu kanałów będzie kompletna – będą niedostępne ani nadawaniu analogowym, ani cyfrowym, będą niedostępne nawet w internecie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podobne działania podjęto niedawno na Białorusi. Tamtejsza administracja zabroniła emisji rosyjskich kanałów w miejscach publicznych. Uzasadniła ona swoją decyzję skargą jednego z obywateli, który zgłosił, że na jednej z stacji benzynowych jej obsługa odmówiła mu przełączenia znajdującego się tam telewizora na telewizję białoruską, pokazując nadal rosyjski, państwowy kanał Rossija24.

Czytaj także: Prezydent Kirgistanu oskarżył o ingerencje w kampanię wyborczą

regnum.ru/kresy.pl

 

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz