Izba Reprezentantów zapisała w budżecie Pentagonu na 2019 rok 250 mln dolarów dla Ukrainy.

Izba Reprezentantów Kongresu USA poparła w czwartek projekt ustawy, zgodnie z którą Pentagon w 2019 roku przeznaczy 250 mln dolarów na pomoc wojskową i dostawy „śmiercionośnej broni defensywnej” dla Ukrainy.

Informacja o przyjęciu ustawy została opublikowana na stronie amerykańskiego Kongresu. Za przyjęciem ustawy głosowało 351 kongresmanów, przeciw 66.

Oznacza to, że Izba Reprezentantów zaakceptowała propozycję komisji sił zbrojnych. Jak pisaliśmy, komisja zaproponowała zapisanie w ustawie National Defense Appropriations Act (NDAA) na rok budżetowy 2019, która reguluje budżet Pentagonu, 250 milionów dolarów na pomoc w zakresie bezpieczeństwa i wsparcia wywiadowczego dla Ukrainy. Według tego dokumentu 50 mln dolarów z tej kwoty byłoby przeznaczone na dostarczenie rządowi Ukrainy „śmiercionośnej broni defensywnej”.

Przypomnijmy, że w ramach tegorocznej pomocy na Ukrainę trafił system przeciwpancerny Javelin o wartości 47 mln dolarów. Jest to 37 wyrzutni i 210 pocisków. Dwa dni temu pierwsze ćwiczenia z użyciem tej broni odbyły się na jednym z ukraińskich poligonów w obecności prezydenta Ukrainy i zwierzchnika jej sił zbrojnych Petra Poroszenki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Czaputowicz: Celem naszego członkostwa w RB ONZ jest pomoc Ukrainie

Kresy.pl / TASS / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz