Szef MSZ Jacek Czaputowicz powiedział, że w następnym tygodniu w Nowym Jorku będzie przewodniczył briefingowi dotyczącemu Ukrainy.

We wtorek szef MSZ poprowadził spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym wskazywał m.in. na konieczność ochrony ludności cywilnej w konfliktach zbrojnych. Stwierdził również, że Ukraina pozostaje obiektem agresji wojskowej, a jej terytorium jest okupowane.

Czaputowicz w środę w rozmowie z Polskim Radiem 24 ogłosił, że w przyszłym tygodniu jeszcze raz pojedzie do Nowego Jorku, gdzie będzie przewodniczył briefingowi na temat Ukrainy.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie MSZ chce obejść węgierskie weto w komisji NATO-Ukraina

Członkowie Rady Bezpieczeństwa będą się zastanawiać, jak rozwiązać ten konflikt, dlaczego on ciągle trwa — powiedział szef polskiej dyplomacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Minister dodał, że w briefingu weźmie również udział także szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin, który ma przedstawić swoją perspektywę.

Szef polskiej dyplomacji nazwał ten briefing ważnym gestem ze strony Polski, która wyszła z tą inicjatywą solidarności z Ukrainą.

Nie możemy dopuścić do tego, żeby świat przestał mówić o tym, co się dzieje na Ukrainie, to jest celem naszego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa — powiedział Czaputowicz. Te rzeczy są istotne dla Polski: prawo międzynarodowe, prawo humanitarne, Ukraina, integralność terytorialna państw. Nie można łamać prawa międzynarodowego; państwo, które to zrobi, będzie potępione. Także to jest myśl przewodnia naszego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa — dodał.

Kresy.pl / wpolityce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Gaetano :

  Które to terytorium jest okupowane, głupcze? Jedź na briefing, ciapaty uwolski tłuku, pozastanawiaj się i poradź na forum, co dalej z tym fantem. Podatnicy zapłacą za twój lot i zrzucą się przy okazji na dogorywającą ukradlinę. Ciekawe, czy ta kanalia również w j. ang. będzie kładł akcent w swojej pogadance, tak jak to idiotycznie robił w j. polskim w swoim durnym expose. Na pewno wykaże się inicjatywą i zaproponuje coś odkrywczego i fantastycznego.
  To jest główny cel obecności polskojęzycznych w RB ONZ – pomoc za wszelką cenę zwyrolskiej upainie, reanimacja trupa kosztem polskiego podatnika i wizerunku naszego kraju. A gestów i wszelkiego rodzaju pełzających umizgów w stosunku do wrogiego nam żartu historii jak nie było, tak nie ma końca. Tak, maksymalnie wykorzystajcie ten czas, który wam pozostał, ścierwa.

  • Avatar
   jwu :

   @UczSieHistorii Dokładnie.Mamy już ukraińskiego ambasadora w Kijowie ,a teraz dołączył Pan Cz.A właściwie ,czy tylko oni ? Oglądając media głównego nurtu ,dochodzę do wniosku ,że poza paroma posłami i senatorami ,wszyscy mają poglądy podobne do Panów wyżej opisanych.