Szef MSZ Jacek Czaputowicz powiedział, że w następnym tygodniu w Nowym Jorku będzie przewodniczył briefingowi dotyczącemu Ukrainy.

We wtorek szef MSZ poprowadził spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym wskazywał m.in. na konieczność ochrony ludności cywilnej w konfliktach zbrojnych. Stwierdził również, że Ukraina pozostaje obiektem agresji wojskowej, a jej terytorium jest okupowane.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Czaputowicz w środę w rozmowie z Polskim Radiem 24 ogłosił, że w przyszłym tygodniu jeszcze raz pojedzie do Nowego Jorku, gdzie będzie przewodniczył briefingowi na temat Ukrainy.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie MSZ chce obejść węgierskie weto w komisji NATO-Ukraina

Członkowie Rady Bezpieczeństwa będą się zastanawiać, jak rozwiązać ten konflikt, dlaczego on ciągle trwa — powiedział szef polskiej dyplomacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Minister dodał, że w briefingu weźmie również udział także szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin, który ma przedstawić swoją perspektywę.

Szef polskiej dyplomacji nazwał ten briefing ważnym gestem ze strony Polski, która wyszła z tą inicjatywą solidarności z Ukrainą.

Nie możemy dopuścić do tego, żeby świat przestał mówić o tym, co się dzieje na Ukrainie, to jest celem naszego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa — powiedział Czaputowicz. Te rzeczy są istotne dla Polski: prawo międzynarodowe, prawo humanitarne, Ukraina, integralność terytorialna państw. Nie można łamać prawa międzynarodowego; państwo, które to zrobi, będzie potępione. Także to jest myśl przewodnia naszego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa — dodał.

Kresy.pl / wpolityce.pl

Czytaj kolejny artykuł
16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Gaetano
  Gaetano :

  Które to terytorium jest okupowane, głupcze? Jedź na briefing, ciapaty uwolski tłuku, pozastanawiaj się i poradź na forum, co dalej z tym fantem. Podatnicy zapłacą za twój lot i zrzucą się przy okazji na dogorywającą ukradlinę. Ciekawe, czy ta kanalia również w j. ang. będzie kładł akcent w swojej pogadance, tak jak to idiotycznie robił w j. polskim w swoim durnym expose. Na pewno wykaże się inicjatywą i zaproponuje coś odkrywczego i fantastycznego.
  To jest główny cel obecności polskojęzycznych w RB ONZ – pomoc za wszelką cenę zwyrolskiej upainie, reanimacja trupa kosztem polskiego podatnika i wizerunku naszego kraju. A gestów i wszelkiego rodzaju pełzających umizgów w stosunku do wrogiego nam żartu historii jak nie było, tak nie ma końca. Tak, maksymalnie wykorzystajcie ten czas, który wam pozostał, ścierwa.

  • jwu
   jwu :

   @UczSieHistorii Dokładnie.Mamy już ukraińskiego ambasadora w Kijowie ,a teraz dołączył Pan Cz.A właściwie ,czy tylko oni ? Oglądając media głównego nurtu ,dochodzę do wniosku ,że poza paroma posłami i senatorami ,wszyscy mają poglądy podobne do Panów wyżej opisanych.