Według relacji portalu zdołano już przeliczyć 95 proc. głosów oddanych przez republikanów z Iowa. Z szacunku wynika, że były prezydent Donald Trump zdobył bezwzględną większość z nich – 51 proc. Gubernator Florydy Ron DeSantis, prezentujący poglądy podobne do trumpowskich zajął drugie miejsce z poparciem 21 proc.

Tuż za nim znalazła się prezentującą bardziej głównonurtowe, neokonserwatywne poglądy Nikki HalDeSaney, była przedstawicielka USA przy ONZ, którą poparło 19 proc. uczestniczących w prawyborach. Prywatny przedsiębiorca branży biotechnologicznej Vivek Ramaswamy, który nierzadko próbował przelicytować Trumpa radykalizmem sformułowań i ograniczał się w jego krytykowaniu, uzyskał niecałe 8 proc. Jak podaje portal Dorzeczy.pl Ramaswamy uznał swoją porażkę i ogłosił wycofanie się z ubiegania o nominację. Publicznie poparł też Trumpa.

Kolejne prawybowy mają odbyć się w stanie New Hampshire. Sondaże wskazują, że tam również zwycięży Trump, choć nie dają mu większości bezwzględnej.

W sondażu ogólnokrajowym, który został we wtorek przytoczony przez Onet Trump utrzymuje natomiast absolutną przewagę. Według niego może liczyć na poparcie 61 proc. republikańskiego elektoratu. Druga w kolejności Halley na 12 proc.

Czytaj także: Debata republikańskich pretendentów bez Trumpa

onet.pl/dorzeczy.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply