Trump wyraził zgodę na zniesienie wiz dla Polaków

Prezydent USA powiedział dziennikarzom, że wyraził zgodę na objęcie Polski programem bezwizowym. – podała w piątek Polska Agencja Prasowa.

O decyzji Trumpa poinformował także na twitterze korespondent radia RMF FM w USA Paweł Żuchowski. „Do USA bez wiz. Donald Trump ogłosił właśnie, że podpisał dokument, który przyjmuje Polskę do programu ruchu bezwizowego” – napisał dziennikarz.

Jak pisaliśmy, faktyczne zniesienie obowiązku wizowego dla polskich obywateli w związku z obowiązującymi procedurami nastąpi w ciągu około pół roku.

Przez lata amerykańskie władze nie znosiły wiz argumentując, że odsetek odmów wiz dla Polaków jest zbyt wysoki. Dla zniesienia wiz konieczne było spełnienie obniżenie odsetka odmów poniżej 3 proc. w roku rozliczeniowym, który w USA trwa do końca września. We wrześniu media sygnalizowały, że Polska jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu, podobnie wypowiadał się wiceprezydent USA Mike Pence podczas wizyty w Polsce. Amerykański gość podkreślał, że amerykańskim władzom zależy, by Polacy mogli przyjeżdżać do USA bez wiz. Według Pence’a wzmocni to więzy pomiędzy oboma krajami. Jak wówczas stwierdził, od ruchu bezwizowego „dzielą nas tylko tygodnie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pod koniec września br. zniesienie wiz było niemal pewne – zapowiadał to Trump na spotkaniu z Andrzejem Dudą. „Może Pan donieść Polakom, że prezydent Trump zrobił coś, czego nie potrafił zrobić nikt inny od bardzo wielu lat” – powiedział prezydent USA do Andrzeja Dudy.

Kresy.pl / PAP / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz