Czarny Piątek na dobre zagościł w Polsce. Miesiąc przed Bożym Narodzeniem ruszamy w poszukiwaniu prezentów dla siebie i dla najbliższych. Sklepy, oprócz świątecznych dekoracji, przyciągają wtedy informacjami o dużych obniżkach cen. Wyprzedaże są imponujące, przez co część klientów zostawia w kasach więcej, niż planowała. Jak bezpiecznie przejść przez promocyjny szał i robić zakupy z głową? Podpowiadamy jak kupować podczas Black Friday, by zaoszczędzić.

Co to jest Black Friday?

Nie spotkałeś się z terminem Black Friday? Black Friday (lub, jeśli wolimy polską wersję: Czarny Piątek) to wielkie święto zakupów. Do Polski i innych europejskich krajów przywędrowało ze Stanów Zjednoczonych i na dobre zapisało się w naszych kalendarzach. Obecnie szaleństwo wyprzedaży zdecydowanie wybiega poza jeden dzień. Trzy dni po Czarnym Piątku następuje Cyber Monday, skierowany do osób preferujących robienie zakupów przez internet. Ostatecznie wielkie obniżki cen często trwają przez cały tydzień.

Wielkimi krokami zbliża się Black Friday 2019. Kiedy wypada? Jak zwykle z promocjami spotkamy się w ostatni piątek listopada. W tym roku jest to 29 listopada.

Jak robić zakupy w Czarny Piątek i nie tylko?

Chcesz zapolować na cenowe okazje, ale co roku wydajesz w sklepach za dużo oszczędności? Na szczęście są sposoby na zakupy z głową. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami.

1. Nie ruszaj się bez listy

Ta prosta metoda sprawdzi się nie tylko podczas listopadowych wyprzedaży. Już teraz możesz zacząć przygotowywać listę potrzebnych rzeczy. Zastanów się, co chciałbyś kupić w prezencie bliskim, a jaki podarunek chcesz wybrać dla samego siebie. Dzięki temu nie będziesz błądzić wśród promocji i nie wydasz pieniędzy na niepotrzebne Ci przedmioty.

2. Bądź pierwszy

Chociaż tłumy klientów, które znamy z amerykańskich filmików nagrywanych podczas Black Friday, nie występują w Polsce, to wielu z nas właśnie w ten dzień wybiera się do centrum handlowego. Aby zrobić korzystne zakupy, warto przyjrzeć się obniżkom wcześniej, chociażby przez internet. Zaobserwuj konta swoich ulubionych marek w mediach społecznościowych lub zapisz się na ich newslettery. W ten sposób na długo przed Czarnym Piątkiem będziesz wiedział, gdzie warto zrobić zakupy, a które sklepy nie oferują interesujących promocji. Pamiętaj, że mimo iż Czarny Piątek trwa cały dzień, to niektóre promocje mogą być ograniczone czasowo lub liczbowo. Dlatego o przecenach warto wiedzieć jak najwcześniej.

3. Ustal limit

Aby nie wpaść w zakupowy wir, zawsze warto ustalić ze sobą kwotę, jaką zamierzamy wydać. Może to być suma na wszystkie zakupy lub pojedyncze produkty. W ten sposób nie skuszą nas promocje, które tylko na pierwszy rzut oka są atrakcyjne. Warto pamiętać, by podczas wyprzedaży zachować zdrowy rozsądek i wybierać to, co rzeczywiście kosztuje mniej.

4. Przechowuj paragony

Ta rada nie pozwoli Ci kupować rozsądnie, ale jest świetnym zabezpieczeniem na przyszłość. Pamiętaj, by po każdym zakupie zachować paragon. Idealnie będzie, jeśli dla bezpieczeństwa wykonamy jego ksero i będziemy przechowywać w zamkniętym pudełku. Dzięki temu, kiedy emocje związane z Czarnym Piątkiem opadną, będziemy mogli bez problemu zwrócić nietrafiony zakup do sklepu.

Artykuł sponsorowany
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz