Amerykanie masowo ruszyli do sklepów na przedświąteczne zakupy skuszeni atrakcyjnymi promocjami. Doszło nawet do bójek o towar.

Jak podaje Daily Mail, USA ogarnęło szaleństwo zakupów związanych z tzw. czarnym piątkiem – pierwszym piątkiem po Dniu Dziękczynienia, w którym sprzedawcy oferują klientom atrakcyjne zniżki i okazje. W wielu miejscach klienci wyrywali sobie towary z rąk, w niektórych przypadkach doszło do bójek.

Do najpoważniejszego incydentu doszło w Missouri, gdzie 19-latek został postrzelony przed centrum handlowym, gdy tłum oczekujących rzucił się do środka, aby skorzystać z promocji. Ranny jest w stanie krytycznym. W Hoover w stanie Alabama dwie kobiety sprowokowały masową bójkę, z powodu której musiano zamknąć galerię handlową i wezwać pogotowie do poszkodowanych. Jednak jak podaje lokalna policja, oba incydenty nie były spowodowane walką o towar.

Przed wieloma sklepami tłumy klientów gromadziły się jeszcze wczoraj w nocy. Przed Mall of America w Minneapolis na otwarcie sklepu czekało 2,5 tysiąca ludzi w tasiemcowych kolejkach. W Massachusetts klienci koczowali pod sklepami ogrzewając się za pomocą koców.

Jak pisze Daily Mail, eksperci przewidują, że przeciętny Amerykanin wyda w ten weekend na zakupy prawie tysiąc dolarów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kijów: półnaga aktywistka Femenu zdemolowała sklep koncernu Poroszenki [+VIDEO]

Kresy.pl / Daily Mail
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz