Donald Trump skomentował dyskusję na temat tego, czy amerykański prezydent ma prawo zastosować prawo łaski wobec samego siebie.

Prezydent USA Donald Trump jest zdania, że ma prawo do ułaskawienia samego siebie. Napisał o tym w poniedziałek na Twitterze komentując śledztwo prokuratora Roberta Muellera dotyczące jego kampanii prezydenckiej i możliwej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku.

Jak stwierdziło wielu naukowców z dziedziny prawa, mam absolutne prawo do UŁASKAWIENIA samego siebie, ale dlaczego miałbym to robić, kiedy nie zrobiłem nic złego? – napisał Trump. – W międzyczasie niekończące się polowanie na czarownice prowadzone przez „13 gniewnych i skonfliktowanych Demokratów” (i innych) zmierza do półmetka rządów! – dodał amerykański prezydent.

W sobotę New York Times ujawnił, że w liście do prokuratora Muellera ze stycznia br. prawnicy Trumpa napisali, że amerykański prezydent nie mógł utrudniać jego śledztwa, skoro zgodnie z konstytucją ma prawo do „zakończenia śledztwa, a nawet skorzystania z prawa do ułaskawienia”. Wywołało to dyskusje, czy Trump zamierza ułaskawić samego siebie.

W niedzielę prezydencki prawnik Rudy Giuliani mówił w telewizji ABC, że prezydent USA ma prawo ułaskawić kogokolwiek i konstytucja „nie mówi, że prezydent nie może tego zrobić wobec siebie”. Stwierdził jednak, że Trump nie zamierza wykorzystać prawa łaski wobec siebie.

W wyniku śledztwa Roberta Muellera zarzuty usłyszeli niektórzy doradcy Trumpa, w tym były szef jego kampanii Paul Manafort a także 13 obywateli rosyjskich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: USA: Były szef FBI będzie nadzorował śledztwo ws. domniemanych powiązań Trumpa z Rosją

Kresy.pl / Twitter / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz